Necip Çapraz

Yine bir yıl, yeni bir yıl

01 Ocak 2009 Perşembe

Sevgili okurlarım ömrümde ilk defa yılbaşını ailemden uzakta geçirmekteyim.

 

Ömrümde kutladığım veya kutlamadığım tüm yılbaşlarında hep ailemle oldum.Bu yıl, malum kalp rahatsızlığım nedeniyle onlardan ve sizlerden uzak kaldım, aslında sorun bu da değil çünkü İstanbul'da da en az ailem kadar yakın bir çevrem ve okuyucularımız var.

 

En önemli olan şey sağlığımızın iyi ve kontrollü olmasıdır. Bu nedenle sizlere en iyi dileğim sağlıklı olmanızdır. Gerçekten sağlığın yerini hiçbir şey tutamaz.

 

Bunu hayata yeniden gelmiş bir durumda olan birisi olarak söylüyorum.

 

Saygıdeğer okurlarımız 2008 yılını geride bırakırken bu yıl sitemizin okuyucu sayısının ikiye katlandığı haberini de sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Yani günlük sayfa ziyareti 200 bin civarında, gün geçtikçe ibrenin daha yukarılara doğru kalktığını görüyoruz.

 

Dünyada yaşanan kürersel kriz, soykırımlar, ölümler, kan ve gözyaşı her yıl Aralık ayının son gününde dileklerimizde yerini, barış kardeşlik, huzur ve sağlık temennilerine bırakır.

 

Hepimiz iyi dileklerimizle şiddete karşıyız ama bir şekilde şiddettin içindeyiz. Dünyaya yeni düzen çekmeye çalışanlar da bu emellerini şiddet yoluyla yapmaya çalışıyor.

 

Dünyada her alanda gelişme yaşanırken aslında medya alanında da değişimler, ciddi savaşlar olmaktadır. Hatta bazıları sadece medyanın gücüyle savaşmaktadır. Bu nedenle medya sektöründe sık sık yaşanan gelişmeler, el değiştiren gazete, tv vs. iletişim yolları, kirlenen dil, etik olmayan haberler, ekranlarda çarsaf çarsaf kan ve gözyaşı…

 

Sizlere bu gün medya sektöründe yereli aştığımızı, artık küresel bir medya halinde olduğumuzu söyleyebilirim. Tabi ki bunun da bir bedeli, buna göre alınacak pozisyon, duruş ve bunu sürdürmek için aktivasyona ihtiyaç var.

 

Bu duruşumuzun hem maddi hem de manevi baskılar getireceği muhakkak, sorunlar çıktıkça buna karşı direnen hep bizler olacağız.

 

Bu noktaya gelişimizin en büyük unsuru siz değerli okurlarımızın kararlı duruşları, yine üreten aydın gazeteci yazar kadromuzun direngen yapısıdır.

 

Her şeye rağmen bedeninizde sağlık, sokağınızda huzur eksik olmasın dileği ile saygılar sunarım…

Bu yazı toplam 7361 defa okunmuştur
tekrar geçmiş olsun
 // mustafa turan
kuşadasından gazetenizi takip etmekteyim. sizlere büyük geçmiş olsun acil şifalar dilerim. demokratik mücadelenizde başarılar dilerim. gönderdiğim yorumların çoğu yayımlanmıyor.karşı fikirler hakaret dolu olduğu halde yayımlanıyor, ilginizi bekliyorum...
10 Ocak 2009 Cumartesi 23:57
Geçmiş olsun...
 // Taylan Erten
Sevgili Necip kardeşim,

"Kalp" sorununu, Yüksekova Haber'i bugün gözden geçirirken öğrendim. Bu sorunun bir "kıdemlisi" olarak geçmiş olsun dileğimi yolluyorum. Bir de kardeş uyarısı: Bilirsin, bizim mesleğe kalp dayanmaz! Aman dikkat.

Sevgiler,
Taylan ERTEN...
09 Ocak 2009 Cuma 14:39
HOCAM ALLAHTAN ACİL ŞİFALAR
 // Nurettin ÖZÇELİK
SAYIN HOCAM NECİP BEY GEÇMİŞ OLSUN ALLAHTAN ACİL ŞİFALAR DİLERİM.SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM HOCAM KENDİNİZE ÇOK İYİ BAKINIZ.SİZİNLE VE YÜKSEKOVAYLA GURUR DUYUYORUM....
08 Ocak 2009 Perşembe 14:35