Hakkari Üniversitesi Rektörü Pakiş Yüksekova Yüksekokulunu ziyaret etti

Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Yüksekova Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Ömer Oğuz'un haberi:

Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Yüksekova Yüksekokulu ziyareti sırasında Yüksekova’daki STK temsilcileri, kanaat önderleri, belde belediye başkanları ve muhtarlarıyla bir araya geldi.

Ziyaretle ilgili Yüksekova Haber Portalına açıklama yapan Rektör Pakiş, “Bu binanın iki katını kendi imkanlarımızla eğitim öğretime hazır hale getirdik” dedi. Yüksekova’da yapılması gerekenlerle ilgili görüş alış verişinde bulunduklarını belirten Pakiş, “Ben dinlemeyi anlamayı çok seviyorum. Burada olan veya olmayan tüm Yüksekovalılar benim için çok değerlidir. Yüksekova’da birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Şuanda bir adım attık inşallah bu adımın arkası gelir. Doğru yerden başlamamız çok önemli. Sayın Kaymakamımızla yapı ile ilgili her görüştüğümüzde çok ısrar ediyor. Onu da sizi de anlamaya çalışıyorum. Ben yanlış yerde yanlış işe başlamak istemiyorum. Gidelim, büyüklerimizi, kanaat önderlerimizi, basınımızı dinleyelim istedik. Bu seneden itibaren Yüksekova’da koordinatörlüğünü kurduk. Yazısını ÖSYM’ye gönderdik. Bütün bunlar güzel gelişmeler. Biz suya mayayı çaldık, inşallah öyle temenni ediyorum ki hem yapı anlamda hem de öğrenci anlamda net bir şeyler ortaya çıkar. Üniversiteler çok dinamik kurumlardır. Birkaç yıl sonra Yüksekova’dan ‘tıp fakültesini istiyoruz’ talebi gelse hiç şaşırmam. Şemdinli ve Çukurca ile ilgili şuan bir şey söyleyemeyiz. Önümü görmezsem, bir şey söyleyecek durumda değilsem söylemem” diye konuştu.

VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
Benzer Videolar