MHP'li Büyükataman: CHP sözcüleri ağızlarından çıkanlara dikkat etsin

MHP'li Büyükataman: CHP sözcüleri ağızlarından çıkanlara dikkat etsin

MHP lideri Devlet Bahçeli için "Ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmez" diyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman "CHP sözcüleri ağızlarından çıkan sözlere hakim olsun" dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la ilgili söyledikleri üzerine açıklama yaptı. Büyükataman, Bahçeli'nin sözlerinin tehdit olmadığını söyledi, "CHP'nin sözcülerine ağızlarından çıkan sözlere hakim olmalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

'BELEDİYE BAŞKANI SIFATLI KENDİNİ BİLMEZ...'

Yazılı açıklama yapan Büyükataman, Bahçeli'nin Mansur Yavaş ile ilgili açıklamasını hatırlatarak şunları ifade etti:

"Şehrin çözüm bekleyen sorunlarına odaklanmak yerine camiamız üzerinde hesaplar yapan, kumpaslar peşinde koşan Belediye Başkanı sıfatlı bir kendini bilmezin MHP aleyhine olan faaliyetlerinden, her kirli tezgahta bu parmağın yer aldığından haberdar olduğumuzun bilinmesinde fayda vardır. Bu kapsamda Sayın Genel Başkanımızın partimizin grup toplantısının ardından sarf ettiği sözler üzerinden 'tehdit' yaygarası koparıp haddini aşan sözler söylemeye kalkan ve Belediye Başkanlarının arkasında olduklarını söyleyen CHP'nin sözcülerine ağızlarından çıkan sözlere hakim olmalarını tavsiye ediyoruz. Bu Belediye Başkanının ve onun partimize yönelik rezil kumpaslarının arkasında olduklarını zaten biliyoruz."

BÜYÜKATAMAN'DAN CHP'YE: 'YARIM AKILLI, AKLI KIT'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bahçeli'ye yönelik sözlerine tepki gösteren Büyükataman, Devlet Bahçeli'nin kimseyi tehdit etmeyeceğini belirtti ve açıklamasına şöyle devam etti:

"CHP'yi PKK'nın oyuncağı haline getirmeyi akıllı bir siyaset zanneden Kılıçdaroğlu'nun Sayın Genel Başkanımızın sözleri için 'Akıl alır gibi değil' demesi hükümsüzdür. Sayın Genel Başkanımıza sınırlar belirlemeye kalkan aklı kıt CHP yöneticilerinin yarım akıllarını kendilerine saklamalarında kendileri adına fayda vardır. Partimize ve ülkücü-milliyetçi hareketin kutsallarına yönelik suistimal, saldırı, kumpas her nereden ve kimden gelirse gelsin, tarihin bize yüklediği sorumluluklar çerçevesinde cevap vereceğimizin, bunları ifşa edeceğimizin bilinmesinde fayda vardır. Herkes haddini bilmeli ve yetkilerinin hududunun farkında olmalıdır. Bilinmesi gereken bir diğer önemli husus da Sayın Genel Başkanımızın, ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir."

Ne olmuştu?

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara'da düzenlenen ve Ülkü Ocağı üyeleri tarafından yapıldığı iddia edilen saldırıyla gündeme gelen Alparslan Türkeş'i anma toplantısına ilişkin basın mensuplarının yönelttiği soruya, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var" yanıtını verdi.

Bahçeli’nin açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, siyasi açıklamalara yanıt vermeyeceğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da "Bahçeyi şunu açık ve net olarak bilmelidir: Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız” diye konuştu.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.