Kılıçdaroğlu'na sunulan araştırmadan: Her evde en az bir kişi iş arıyor ama bulamıyor

Kılıçdaroğlu'na sunulan araştırmadan: Her evde en az bir kişi iş arıyor ama bulamıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulan araştırmaya göre seçmenlerin yüzde 40’ı geçen ay bir faturasını ödeyemedi. Her iki seçmenden biri, evlerinde en az bir kişinin iş aradığını ama bulamadığını anlattı.

Yöneylem Araştırma firmasının 'Gündemetre' araştırması 67 ilde 2 bin 402 kişi ile yapıldı. Sözcü'den Başak Kaya'nın aktardığına göre 23-27 Eylüldöneminde gerçekleştirilen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da sunulan anket çalışmasının sonuçları şöyle:

Katılımcılar Türkiye'nin en önemli sorunları arasında yüzde 19.9 ile ekonomik kriz, yüzde 16.8 ile koronavirüs, yüzde 15.7 ile işsizlik, yüzde 15.4 ile hayat pahalılığı olduğunu söyledi. Seçmenlerin yüzde 40'ı geçen ay en az bir faturasını ödeyemediğini vurguladı. Her 2 seçmenden biri, hanelerinde en az bir kişinin iş aradığını anlattı.

Seçmenlerin 3'te ikisi geçen yıla göre gelirlerinin düştüğünü dile getirirken, gelirlerinin arttığını söyleyenlerin oranı yüzde 7. Türkiye'nin iyi yönetildiğini söyleyenlerin oranı yüzde 30'da kaldı, kötü yönetildiğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 49.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.