Kılıçdaroğlu: Benim oğlum üniformasını giydi, ya senin oğlun?

Kılıçdaroğlu: Benim oğlum üniformasını giydi, ya senin oğlun?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘Sen şehadetten ne anlarsın?’ diyor. Ben çok iyi anlarım. Senin gitmediğin yerlere gittim ben. Senin bilmediğin bir şey daha yaptım, bu ülkenin kahraman rütbesini benim oğlum giydi, ya senin oğlun ne yaptı? 15 Temmuz şehitleri için para toplandı. Ne oldu bu para? Neden şehit yakınlarına verilmiyor? Ne oldu bu para, bunu da mı götürdün? Neden şehit yakınlarına vermiyorsun?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına şöyle devam etti;

BİRİLERİ HESAP VERMELİ: İki askerimiz Tunceli’de donarak şehit oldu. Şehidin babası ile konuştuğumda şu bilgiyi aldım, kimse aramamış. Mezarlıklar müdürü arıyor, ‘Oğlunuz şehit oldu mezarı hazır’ diye. 21. yüzyılda nasıl olur da iki asker donarak şehit olur? Bunun hesabını birilerinin vermesi lazım. Ben şehidin, annenin, babanın hakkını savunuyorum.

BİR UYKU TULUMU VEREMEDİNİZ Mİ ASKERLERE? Erdoğan ‘Sen şehadetten ne anlarsın?’ diyor. Ben çok iyi anlarım. Senin gitmediğin yerlere gittim ben. Senin bilmediğin bir şey daha yaptım, bu ülkenin kahraman rütbesini benim oğlum giydi, ya senin oğlun ne yaptı? 15 Temmuz şehitleri için para toplandı. Ne oldu bu para? Neden şehit yakınlarına verilmiyor? Ne oldu bu para, bunu da mı götürdün? Neden şehit yakınlarına vermiyorsun? Bir uyku tulumu veremediniz mi bu askerlere? Benim dedem falanca yerde dondu diyor. Onu bir tarafa bırakıyorum da 21. yüzyıldayız. Elin oğlu —50 derecede denize giriyor. ‘Haklısın Kılıçdaroğlu ben bu işi araştıracağım’ diyeceğine zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun. En diplerdesin zaten.

ERDOĞAN HİKAYE ANLATTI: Cemal Kaşıkçı cinayetinde her şey planlı. 2 gün içerisinde katiller Türkiye’ye gelir. Cinayet işlenir, ellerini kollarını sallayarak giderler. Erdoğan ‘Salı gününü bekleyin açıklama yapacağım’ dedi, biz de bekledik. Hikaye anlattı. Sorular sordu, bu soruları soran, her şeyden sorumlu olan kişi. Erdoğan cinayetten haberi olan bir kişi. Nereden haberi var? Yasin Aktay ‘O anda yapmam gereken her şeyi yaptım’ diyor. ‘Kısa bir süre içerisinde bütün makamlar olaydan haberdar oldular’ diyor. İstihbarata, emniyete, Cumhurbaşkanlığı’na haber verdiğini söylüyor. Bu soruları soruyorsun, bu katillerin elini kolunu sallayarak yurtdışına gitmesine neden izin verdin? Neden ve hangi gerekçeyle izin verdin? Erdoğan’ın başdanışmanı Türkiye’nin olayı fazla deşelemeden Kral Salman’a yardımcı olduğunu yazıyor. Şimdi onları bize gönderin, biz burada yargılayacağız diyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.