CHP'li Canan Kaftancıoğlu: Mücadeleyi büyütürsek hiçbir şey yapamazlar

CHP'li Canan Kaftancıoğlu: Mücadeleyi büyütürsek hiçbir şey yapamazlar

1 Eylül Dünya Barış Günü mitingine katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kayyım atamalarına tepki gösterirken,“Bizler hukuksuzluğun kime yapıldığına bakılmaksızın yan yana durabilmeliyiz" mesajı verdi.

CHP İstanbul Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasına tepki gösterirken, demokrasi ve adalet şemsiyesi altında mücadelenin büyütülmesi gerektiğini dile getirdi.

Emek Barış ve Demokrasi Güçleri’nin İstanbul Kartal Meydanı’nda düzenlediği 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingine katılan Canan Kaftancıoğlu, Türkiye’de iktidarın hukuku işine geldiği gibi kullandığını ifade etti.

‘YAN YANA DURABİLMELİYİZ’

Hukuksuzluğu somut örneğinin 23 Haziran’daki seçimlerde görüldüğünü söyleyen Kaftancıoğlu, “Bizler hukuksuzluğun kime yapıldığına bakılmaksızın yan yana durabilmeliyiz. Hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edildiği yan yana, omuz omuza farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp kardeşçe yaşayabileceğimiz bir memleket oluşturabiliriz. Bunu da somut olarak 23 Haziran’da gördük” diye konuştu.

‘KAZANAN TÜRKİYE HALKLARI OLUR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kayyım atamalarına işaret etmesine de değinen Kaftancıoğlu, şunları söyledi: “Hukukun olmadığı bir yerde hukuk kurallarının bir kişinin dudağının arasından çıkan cümlelerle belirlendiği yerlerde her şey yapılabilir. Ama mesele onların ne yapacağı değil. Bu haksızlıklar, bu hukuksuzluklar ister Diyarbakır olsun, ister Van olsun, ister İstanbul olsun hep birlikte nasıl mücadele edeceğimiz kıymetlidir. Biz bu mücadeleyi demokrasi ve adalet şemsiyesi altında büyütebilirsek hiçbir şey yapamazlar. Göreceksiniz her zaman kazanan demokrasi olur, barış olur. Kazanan tüm Türkiye halkları olur. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde en büyük hayalim ve umudum barışın çocukların hayali ve düşü olmaktan çıkarıp çocukların yaşadığı gerçeklik olması için mücadeleyi büyütüp bunu görmek isterim.” (Kaynak: MA)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.