Bahçeli'den Akşener'e: Davete icabet edildi

Bahçeli'den Akşener'e: Davete icabet edildi

MHP lideri Bahçeli, Meral Akşener'in evinin önüne gidenleri 'ülküdaş' olarak niteledi.

Sözleşmeli uzman çavuşlara verdikleri kadro sözünün arkasında olduklarını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “24 Haziran’da söylediğimiz her şeyin olması için çalışacağız” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

UZMAN ÇAVUŞLARA KADRO:  Şehit olanların uzman çavuş olması dikkat çekmiştir. Bizim için uzman çavuşların özlük haklarının düzeltilmesi, 3600 ek göstergeden yararlanmaları tarihi bir görevdir. Sözümüz sözdür. 24 Haziran’da söylediğimiz her şeyin olması için çalışacağız.

BİZDE DELİ DE VELİ DE ÇOKTUR: Teröristlere en ufak müsamaha vahim sonuçlara davetiye çıkaracaktır. Hainler nereye sığındılarsa, bulunarak imha edilmeleri milli görevdir. Cumhurbaşkanı diyor ki, dünya 5’ten büyüktür. İtirazımız yoktur. Uçaklar vurunca kaçıyorlar, sığınaklardan kaçıyorlar. Dünya 5’ten büyükse, PKK’nın 5 tepe yöneticisinin bir gece ansızın tepesine binilmelidir. Murat Karayılan, Bahoz Erdal’dan ve çete başlarının döktükleri kanların hesaplarını sormak bugün değilse ne zaman olacaktır. Bizde veli de, deli de çoktur. Kafaları çuvala sokulup neden getirilmesin. Terörist Fırat’ın batısında da, doğusunda da teröristtir. Türk Devleti Fırat’ın doğusuna kilitlenmiştir. Bu önemli bir gelişmedir.

MÜNBİÇ MUTABAKATINA NE OLDU? Hani Münbiç’i terk edecekti, Münbiç mutabakatına ne oldu? ABD, YPG’li teröristlere neden tepkisizdir. Madem Münbiç’te teröristler çukur kazmıştır, Türk Devleti’ne düşen de hazır çukur kazılmışken teröristleri oraya gömmektir. ABD’nin güven vermeyen, sözünde durmayan tutumuna bakarak terörle mücadelemizi sürdüremeyiz. Trump gibi bir maceraperest otururken güvenilir bir ilişki ağının kurulması oldukça zordur. ABD, Türkiye’yi tek kullanımlık poşet çay gibi kullandığı ülkelerle karıştırmasın.

ABD MAFYA DEVLETİ Mİ KURDU?: Altını çizmek isterim ki, Kral Selman’a söylediği sözler tüyler ürpertici, skandaldır. Hayırdır, Okyanus ötesinde mafya devleti kurdu da bizim mi haberimiz olmadı. Kutsal toprakların içine düştüğü manzara kahredici, onur kırıcıdır. Nerede Hz. Ömer adaleti? Koltuğu korumak için haraç vermek ne İslam ile ne de bağımsızlık kaideleri ile uyuşur. Her gün öleceğine bir gün adam gibi iman eri olarak ölürsün.

KAŞIKÇI’YA NE OLDU?: Cemal Kaşıkçı’nın akıbetini merak ediyoruz. Vahim haberlerin doğru olup olmadığının acilen teyide muhtaç olduğu açıktır. Kanlı operasyonların geçiş alanı Türkiye değildir.

KONU SADECE PAPAZ DEĞİL: Kıvılcıma bakarken, yangını ihmal etmeyelim. Konu sadece Papaz değildir. Türkiye ekonomisinde dipsiz kuyu açmayı hedefliyorlar. Sermaye çetelerine yıkım emrini verdiler. 24 Haziran seçimlerinin rövanşını kur ile almaya teşebbüş ettiler. 12 Ağustos gecesi kudurmuş gibi saldırdılar. Para oyunlarını seferber ettiler. Kur silahını çektiler. Amaç ekonominin surlarını yıkarak sosyal çözülmeyi sağlamak. Sokağı adres gösteren işbirlikçileri harekete geçirmek istiyorlar. Tehdit sönmüş değildir. Çok şükür Trump’ın Twitter’dan destek verdiği küresel baronların hesabı Ankara’da bozuldu. Hep söyledim, söylüyorum. Mesele çok yedim, az yedim meselesi değildir. Mesele vatandır. Parti olarak işin kolayına kaçar, her eleştiriyi yapardık. Siyasal rantın basitliğine heves ederdik. Ülke yansın der, ne kazanacağımıza bakardık. Önce millet iradesi ile hayale yelken açmıyoruz.

MCKİNSEY’E DÜYUN-U UMUMİYE DEMEK CEHALETTİR: McKinsey bir denetim ve danışmanlık şirketidir. Akıl ve irade olduktan sonra görüşlere ister uyar ister iade edersiniz. McKinsey’e Düyun-u Umumiye demek cehalettir.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.