Selçuk Mızraklı'dan Süleyman Soylu'ya 'Goebbels' benzetmesi

Selçuk Mızraklı'dan Süleyman Soylu'ya 'Goebbels' benzetmesi

Selçuk Mızraklı'dan Süleyman Soylu'yu Goebbels'e benzetti. Mızraklı, "Türkiye'de yeniden 'Büyük Yalan' tekniği servis ediliyor" dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Mızraklı, belediyeye kayım atayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu, Almanya kitlesel propagandada ‘Büyük Yalan’ olarak bilinen tekniğini kullanan faşist Nazi Partisi Propaganda Bakanı Joseph Goebbels’e benzetti.

T24’ün haberine göre, kendileri için halkın hakikati ve sözünün önemli olduğunu vurgulayan Mızraklı, şunları söyledi:

“Tarihe baktığımızda basının çok iyi bildiği Goebbels Yasaları diye bir tarif edilen Alman faşizminin Propaganda Bakanının, Türkiye’de birçok kez kullanılmış yöntemlerini bugün yeniden servis edildiğini görüyoruz. Orada der ki ‘Yalanınız ne kadar büyükse inandırması o kadar kolay olur.’ İçişleri Bakanı’nın yaptığı da budur. Bir yalanı siz defalarca tekrarlayın bir süre sonra toplum o yalanı gerçekmiş gibi algılamaya başlar. Biz Türkiye’de bugün yalanın, iftiranın hakikate ve gerçeğe rağmen bir sürü dolaşıma sokulan yanlış belgenin ortaya konulduğunu görüyoruz. Bunların birçoğuna cevap verme gereği bile görmüyorsunuz. Çünkü yalan o kadar çıplak ki işte bize gelen tebligatlara da bakıldığı zaman bu çok net görülebiliyor. Tarihi ortada, belgenin içeriği ortada, ilgili yasal mevzuat ortada ve bütün bunlarla beraber havuz medyasının bir takım gücü kullanılarak bu pekiştirilmeye çalışılıyor.”

‘HER ŞEYİN MİHENK TAŞI HALKIN VİCDANIDIR’

“Her şeyin mihenk taşı hakikattir, gerçektir, halkın vicdanıdır” diyen Mızraklı, sözlerini şöyle bitirdi:

“Onlar çok iyi bilirler, gerçeği çok iyi gözlerler, Washington’da ne açıklama yaptıkları halkın vicdanı karşısında benim için de zerre kadar önemli değil. Süleyman Soylu’nun ne söylediği halkın vicdanı karşısında benim için hiç önemli değil. Benim yegane hesap vereceğim yer halkın vicdanıdır. Bir seçilmiş olarak mevzi söz konusuysa, bir mevki söz konusuysa, o da sandıktır, orada hesap veririz. Yaptığımız her şeyi hak ve adaletle yaptık, liyakata özen gösterdik. Yaptığımız her şeyde kamu yararını, halkın yararını esas alarak yaptık. O yüzden rahatız, huzurluyuz, onurluyuz. Bu toplum hiç kimsenin oyun sahası değildir. Bu toplum kendi bünyesinde, kendi iradesiyle, kendi hakkaniyet duygusuyla, kendi onur ve asaletiyle cevabını verir. Bizim de vereceğimiz cevap, halkın hakikatidir, halkın sözüdür” dedi.

Kaynak

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.