Hasip Kaplan'dan AKP'li Vekillere Tepki

Hasip Kaplan'dan AKP'li Vekillere Tepki

TBMM Genel Kurulu'nda Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmeleri sırasında söz alan Hasip Kaplan, AKP'nin bu kanun tasarısında acele ettiğini belirterek tepki gösterdi.

ANKARA - Kaplan AKP sıralarına dönerek , "Yazıklar olsun size. İçinizdeki hukukçulara yazıklar olsun" diye bağırdı.

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, tasarıya tepki gösteren bir konuşma yaptı. Kaplan, "Kadın cinayetleri davalarında acele etmiyorsunuz, şimdi bu aceleniz ne sizin. Adalet duygunuz ne sizin. Adalet gündeminiz ne. Adaletinizin acelesi paraya mı gömülmüş. Paramı dininiz imanınız. Her şeyiniz paramı. Bu ülkenin adaleti sadece para mı ? Paradan başka bir şey yok mu ? Basın özgürlüğünde, hukukta, demokraside, Soma'da, Şırnak'ta insanlarımız madende ölürken neden adaletiniz acele etmedi. Neden adaletiniz sadece ihale, rantta acele edersiniz. Bu aceleniz neden. Siz bu kafayla hukuku kendi kafanıza göre götürüp, mahkemelerde kendi kafanıza göre şekillendireceğinizi mi sanıyorsunuz. Bu devran böyle devam edecek mi sanıyorsunuz. Yazıklar olsun size. İçinizdeki hukukçulara yazıklar olsun. Para vicdan yapmaz. İnsanlık adalet yapmaz. Para sizi kötü yola sevk eder. Acele eden ecele gider. Acele eden acele gider" dedi.


Kaplan'ın konuşmasına bazı AKP'i milletvekilleri ise tepki gösterdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum