Hakkari İŞKUR: 2000 kişi 6 aylık işe alınacak

Hakkari İŞKUR: 2000 kişi 6 aylık işe alınacak

Hakkari Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Hakkari merkez ve ilçelerinde Toplum Yararına Programı kapsamında 2 bin kişinin 6 aylık işe alınacağını duyurdu.

YÜKSEKOVA HABER PORTALI

Çalışma ve İş Kurumu Hakkari İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, çeşitli Kurum ve Kuruluşların işbirliğinde Temizlik Görevlisi olarak toplam 2000 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvurularının 08-12 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

İşe alınacak 2 bin kişinin TYP dağılımı şöyle:

Hakkari İl Müftülüğü: 700 kişi 
Yüksekova İlçe Müftülüğü: 600 kişi
Şemdinli İlçe Müftülüğü: 370 kişi
Çukurca İlçe Müftülüğü: 130 kişi
Derecik Belediye Başkanlığı: 200 kişi

Yapılan açıklamaya göre katılım şartları şöyle:

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak
  3. Emekli ve malul aylığı almamak
  4. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);
  5. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir
  6. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz
  7. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.
  8. İl ve İlçe Müftülükleri işbirliğinde düzenlenen programlarda 1. Liste ve 2.Liste ayrımı (öncelikli grup sınıflandırması) bulunmamaktadır, bunlar dışındaki tüm programlarda 1.Liste kapsamındakiler (Kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derece yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum