GKV Özel İlkokulu öğrencileri Ankara’yı gezdi

GKV Özel İlkokulu öğrencileri Ankara’yı gezdi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, velileri ve sınıf öğretmenlerinin katılımıyla Ankara'da çeşitli incelemeler yapmak üzere bir gezi yapıldı.

Ankara'nın tarihi ve turistik yörelerini inceleyen öğrenciler Anıtkabir'de de incelemeler yaparak buradan birinci meclis ve Etnografya müzesini de ziyaret ettiler.

Yoğun geçen 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrencilerin Türkiye'nin farklı illerini tanımasını da hedefleyen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları düzenlediği kültür gezileriyle Türkiye'yi mercek altına alırken bu kez de Ankara'ya adeta çıkarma yaptı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu tarafından düzenlenen Ankara gezisiyle ilgili bir değerlendirme yapan Okul Müdürü Ali Dirgen, "Öğrencilerimiz, velilerimiz ve sınıf öğretmenlerimizin rehberliğinde düzenlenen Ankara gezisi başarıyla tamamlanmıştır. Gezi kapsamında öğrencilerimizin ilk durağı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'di. Aslanlı yoldan yürüyüp Gazi Mustafa Kemal Atatürk mozolesini ziyaret eden öğrencilerimiz;1941 yılında anıt mezar için yapılan proje yarışmasında, Ord. Prof. Emin Onat'ın üstlendiği 1953 yılında yapımı tamamlanan Atamızın ebedi istirahatgahı olmasının yanında, hayatını, kurtuluş savaşını, inkılapları canlandıran anıtsal yapıyı ziyaret ettiler. Daha sonra Ankara'nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semti gezisi sonrasında eski Meclisi ve sonrasında Etnografya müzesine geçildi" dedi.

"GKV'liler Ankara'yı adeta mercek altına aldı"

Ankara gezisinin iki günlük olduğuna dikkat çeken Okul Müdürü Ali Dirgen, "Düzenlenen gezinin ikinci gününde Beypazarı ilçesine doğru yola çıkıldı, bir saatlik yolculuk sonrası varılan Beypazarı'nın en yüksek noktalarında Hıdırlık Tepesi'ne çıkılıp Beypazarı'nın manzarasını seyredildi. Sonrasında Suluhan olarak da bilinen Nasuh Paşa Hanı'nı; Beypazarı'nın tarihi ile ilgili makale, kalıntı ve eserlerin sergilendiği Kent Tarihi Müzesi'ni, Türkiye'nin ilk uygulamalı kültür müzesi olan Yaşayan Müze'yi ve Beypazarı'nın tarihi sokağı Alaeddin Sokak gezilerini yaptılar. Öğrenci ve velilerimiz İnözü Vadisi'ni panoramik olarak gördükten sonra Yöresel ürünler pazarı ve Gümüşçüler Çarşısını gezip 2 günlük keyifli tur tamamlanmış oldular" diye konuştu.

Ankara'da ki temaslarını tamamlayan öğrenciler Gaziantep'e döndü.

Etiketler : , , ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.