Erdoğan: Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireriz

Erdoğan: Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireriz

Erdoğan: Sincar ve Karacak'ta operasyonu yaptık. Gerisi gelecektir. Çünkü oradan bize tehdit varsa, cevabı da anında verilecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Yargı Konferansı’nda yaptığı açıklamada Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonların devam edeceğini söyledi. “Münbiç temizlenmezse oraya da gireceğiz” diyen Erdoğan şunları söyledi, “Dün akşam operasyonlarımızı yaptık. Sınırlarımıza tehdit oluşturan Sincar ve Karacak’ta operasyonu yaptık. Gerisi gelecektir. Çünkü oradan bize tehdit varsa, cevabı da anında verilecektir.”

Erdoğan Kaşıkçı cinayetine ilişkin olarak da, “Bunun failinin kim olduğu da bana göre belli. Olayın işlendiği yapıldığı yer de belli. Ses kayıtlarından öğrendik ki, Veliaht Prens’in en yakınında olanlar bu işin aktif rol üstlenicisi” dedi.

Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen konferansta Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

DEAŞ’IN HEDEFİ MÜSLÜMANLARIN HAYAT DAMARLARI: Dünyada bugün güçlü olanlar maalesef adaleti değil sadece kendi çıkarlarını daha ileriye taşımanın peşinde. Adalet çizgisinden sapan toplumların devletlerin yıkılışı kaçınılmaz. Zulümle payidar olunmayacağının sayısız örneği vardır. İslam dünyasını DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, FETÖ gibi terör örgütleri vasıtasıyla cendereye almaya çalışanların asıl hedefi Müslümanların hayat damarlarını kurutmaktır.

BAŞSAVCI KURUYEMİŞLE GİDİYOR: Kısa süre önce Kaşıkçı’nın İstanbulumuzda öldürülmesi olayı bir kenara atılacak konu değildir. Konu her yönüyle açık. Bunun failinin kim olduğu da bana göre belli. Olayın işlendiği yapıldığı yer de belli. Biz bize gönderilen yetkililere şunu sorduk, bu 15 kişinin içinde fail var. Siz biliyorsunuz. Bu faili çıkarmakta da mahirsiniz. Verdikleri cevap 18 kişiyi biz tutukladık. Yerli işbirlikçi kimdir? Bunu söyleyin. Bize bunu söylemedikleri gibi yalan söylediler. Biz ses kayıtlarından şunu da öğrendik, gelenlerin içinde şu andaki Veliaht Prens’in en yakınında olanlar bu işin aktif rol üstlenicisi. Aldığı talimatı yerine getirenler orada. Her şey gün yüzüne çıkıyor. İpe un serdiler, bilgiyi İstanbul Başsavcıma vermediler. Çünkü fail ortada, bunu biliyorlar. Yardım yataklık yapan da yanında. Başsavcı giderken 5 valiz kuruyemişle gidiyor, dert başka. Bize gönderdikleri elemanlarına her şeyi anlattık ama onlar gizlemeye devam ettiler. İslam dünyasından bazı kesimler ve ülkeler ne yazık ki doların ve riyalin kurbanı olanlar bu olaylar karşısında hakkı ve hakikati söylemediler. Hak yerini bulacak, ABD senatosunda gelişmeler oldu. Daha gelişerek devam edecek, çünkü biz ABD’lilere bütün bilgileri verdik. BM’de ABD’nin daimi temsilcisi Halley açıkça isim verdi. İş artık bütün çıplaklığıyla ortaya çıkıyor. Sonuna kadar kovalayacağız. Adalet yerini bulsun.

FIRAT’IN DOĞUSUNU HUZURA KAVUŞTURMAKTA KARARLIYIZ: Türkiye’nin bölgesinde uyguladığı politikanın temelinde zalimin karşısında mazlumların yanında yer almak bulunuyor. Irak ve Suriye’yi DEAŞ’la mücadele görüntüsü adı altında yakıp yıkanlar vebal altındadır. Daha önce Cerablus, Afrin, İdlib gibi Fırat’ın doğusundaki bölgeleri huzura kavuşturmakta kararlıyız. Dün akşam operasyonlarımızı yaptık. Sınırlarımıza tehdit oluşturan Sincar ve Karacak’ta operasyonu yaptık. Gerisi gelecektir. Çünkü oradan bize tehdit varsa, cevabı da anında verilecektir. Tel Rıfat’tan askerlerimize yönelik kalleş saldırı aldığımız kararın ne kadar isabetli olduğunu göstermiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.