Erdoğan: İnşallah Azeri kardeşlerimiz en az kayıpla bu işi başarır

Erdoğan: İnşallah Azeri kardeşlerimiz en az kayıpla bu işi başarır

Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmaya ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “İnşallah Azeri kardeşlerimiz en az kayıp vererek bu işi başarırlar. İnanıyorsak muhakkak üstünüz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmaya ilişkin konuştu ve Türkiye adına bir tutum ortaya koydu.

Bir gazeteciden gelen soruya yanıt veren Erdoğan, “İnşallah Azeri kardeşlerimiz en az kayıp vererek bu işi başarırlar” dedi.

Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“12 Azeri kardeşimiz şehit olmuş Ermenilerden de zannediyorum 100’ü aşkın öldürülen var. Şu anda çatışmalar Azerbaycan’da devam ediyor. Dualarımızı yaptık. İnşallah bu çatışmalarda Azeri kardeşlerimiz en az orada kayıp vermek suretiyle bu işi başarırlar.

“Yıllar yılı malum işgal altında olan Dağlık Karabağ bölgesindeki bu mücadele ne yazık ki bu işi Minsk Üçlüsü ile hafife alması sebebiyle bu tabloyla bizi karşı karşıya bıraktı. Eğer Minsk Üçlüsü burada adil bir şekilde, kararlı bir şekilde yürüyüp netice alacağı adımlar atmış olsaydı bugünlere gelmemiş oldurduk. Maalesef burada Minsk Üçlüsü’nün zaafları durumu bu noktaya taşımış oldu. Ben tüm Azeri kardeşlerime Allah’tan yardımlar niyaz ediyorum. Üzülmeyeceğiz, mahzun olmayacağız. İnanıyorsak muhakkak üstünüz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.