Devlet Tiyatroları'nın sahneleri özel tiyatrolara açılıyor

Devlet Tiyatroları'nın sahneleri özel tiyatrolara açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları'nın sahnelerini korona virüsü salgını nedeniyle açılış yapamayan özel tiyatroların kullanımına tahsis edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Devlet Tiyatroları'nın sahneleri korona virüsü salgını nedeniyle açılış yapamayan özel tiyatroların kullanımına tahsis edilecek. Özel tiyatroları desteklemek üzere yapılacak tahsisler 1 Aralık 2020 ile 15 Haziran 2021 arasında gerçekleştirilecek.

HER AYIN 20'SİNDE YENİ SALON TAHSİS SONUÇLARI AÇIKLANACAK

Devlet Tiyatrolarının sahnelerini aralıkta kullanmak isteyen özel tiyatrolar, başvurularını 10 Kasım'a kadar yapacak. Diğer aylar için müracaatlar ise 2 ay önceden ozeltahsis@devtiyatro.gov.tr adresine iletilecek. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü her ayın 20'sinde, takip eden aylar için yeni salon tahsis başvurusu sonuçlarını açıklayacak.

Devlet Tiyatrolarının yerleşik ve turne sahnelerine, Bakanlığın "Özel Tiyatroların Kayıt İşlemlerine Dair Yönetmelik" kapsamında Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne kayıtlı özel tiyatrolar başvuruda bulunabilecek.

BAŞVURULAR, ELEKTRONİK BAŞVURU SİSTEMİNDEKİ SIRAYA GÖRE DEĞERLENDİRİLECEK

Tiyatrolar, kendi salonu bulunan illerdeki sahnelere tahsis başvurusu yapamayacak. Devlet Tiyatroları, tahsis yapılırken sahnelerinin bulunduğu ildeki özel tiyatrolara öncelik verecek. Başvurular, elektronik başvuru sistemine ulaşan sıraya göre değerlendirilecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün e-posta adresine iletilecek başvurularda oyun metninin de gönderilmesi gerekiyor.

Başvurulara ilişkin detaylara Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün internet sitesinden ulaşılabilir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.