Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, "Sesimin Yankısı Ses Yarışması" hazırlıyor

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, "Sesimin Yankısı Ses Yarışması" hazırlıyor

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, gençlerin istek ve taleplerini dikkate alarak Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve Zazaca klamları içeren "Sesimin Yankısı Ses Yarışması" düzenleyeceklerini ve başvuruların başladığını belirtti.

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan duyuruda, "Gençlerimizin istek ve talepleri doğrultusunda Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve Zazaca klam kategorilerinde Sesimin Yankısı Ses Yarışması düzenlenerek, bölgedeki kültürel mirası ve müziği korumak, geleneksel müzik formlarının gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılmasını sağlamayı hedeflemektedir. Sesimin Yankısı, müziğin birleştirici etkisiyle toplumsal farkındalığı artırmak. Yarışmaya katılan bireyler arasında etkileşim ve dayanışma oluşturarak, müziğin insanlar arasındaki köprüleri güçlendirmesini ve toplumun birbirine daha yakın hissetmesini amaçlamaktadır" denildi.

Başvuru hakkında da şu bilgilere yer verildi:

'15 yaşından küçük, 29 yaşından büyük olamaz. Başvurular 20 Nisan 2024 Cumartesi gününde başlayacak olup 30 Nisan 2024 Salı günü sona erecektir. Başvuru formu doldurularak [email protected] e-posta adresine gönderilebilir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı il ve ilçelerdeki Gençlik Merkezlerimizden veya İlçe Müdürlüklerimizden bilgi alabilirsiniz.'

Etiketler : ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.