DBP: Geleceği AKP'nin insafına terk edemeyiz

DBP: Geleceği AKP'nin insafına terk edemeyiz

DBP Genel Merkezi, Eş Genel Başkanı Emine Ayna'nın siyasetten çekilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Halkımızın ve tüm toplumun geleceğini AKP'nin insafına ve uygulamalarına terk edemeyiz" dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi, Eş Genel Başkanı Emine Ayna'nın siyasetten çekilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

Açıklamada şöyle denildi:

"30 Ocak 2016 tarihinde partimizin Eşbaşkanı Sn. Emine Ayna, siyasetten çekildiğine dair açıklamada bulunmuştur.  Konuyla ilgili partimizin görüşünü halkımız ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz;

Sn. Ayna’nın Türkiye siyaset düzeni ve AKP devletinin demokratik siyaset zeminini ortadan kaldıran savaş politikasına, halkımıza, partimize, belediyelerimize yönelik saldırılarına, sokağa çıkma yasağı adı altında sıkıyönetim uygulamalarına ve özel olarak Cizre de yaralı sivil insanlara uyguladığı politika konularındaki eleştirilerine katılıyoruz.

Tüm bu tespit ve eleştiriler ülkenin geldiği noktayı ve vahameti göstermektedir. Ancak yapılan tespit ve eleştiriler daha fazla mücadele etmeyi gerektirmektedir. Halkımızın ve tüm toplumun geleceğini AKP’nin insafına ve uygulamalarına terk edemeyiz. Bunun için siyasi ve toplumsal mücadeleyi her zamankinden daha fazla geliştirmek durumundayız.

Ayrıca demokratik siyaset zemini, halkımızın mücadele geleneği sürecinde her zaman önemli bir yerde olmuş ve esas olarak sorunların çözülmesi gereken zemin olarak korunup geliştirilmeye çalışılmıştır.

AKP, savaş konsepti kapsamında, öldürme tutuklama vb. uygulama ve tehditlerin yanı sıra psikolojik savaş yöntemlerini de geliştirmektedir. Kendi politikalarına karşı muhalefet edenleri yıpratma, itibarsızlaştırma, bezdirme, bıktırma, yıldırma gibi taktikler izlemektedir. Bu politikalara karşı halkımızın bizlere yüklediği ve beklediği sorumluluklar çerçevesinde hareket etmek, bu taktikleri boşa çıkarmak ve öncülük yapmak durumundayız.

Sn. Ayna’nın ülkenin içinde bulunduğu koşul ve eleştirilerine katılmakla beraber mücadeleyi daha fazla yükseltmek, halkımıza özgür demokratik bir gelecek inşa etmek üzere, siyaset alanı dahil, toplumsal mücadeleyi daha fazla geliştirmek gerektiğini güçlü bir biçimde ifade ediyoruz.

Bu anlamda siyaset alanını AKP’nin insafına terk etmemek için, bütün demokratik toplumsal yapıları direnişi yükseltmeye çağırıyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.