1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na ‘diktatör’ eleştirisi
Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na ‘diktatör’ eleştirisi

Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na ‘diktatör’ eleştirisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘diktatör’ ifadesini eleştirdi, “Kötü söz sahibinindir” dedi.

A+A-

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AKP İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine eleştiri

“1 Kasım’da büyük bir yenilgi, bir hezimet yaşayanlar hala ders almış görünmüyorlar. Maalesef ders almış görünmüyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu. Dün CHP’nin olağan kongresinde yaptığı konuşmayla bunu bir kez daha ortaya koymuş oldu. Bu kongrede çıkmış, Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük olarak gerçekten bir siyasi lidere yakışmayan bir üslupla, bir nezaketsizlikle tepki göstermeye kalktı, ithamda bulundu. Mesnetsiz suçlamalarla Cumhurbaşkanımızı, devletin en ali makamını itham etmeye kalktı. Kötü söz sahibinindir. Cumhurbaşkanımıza yaptığı ithamı kendisine aynen iade ediyorum.

“Dibe vurmuş ekonomiyi ayağa kaldırdık”

“Her türlü vesayet odağı, baskılar, darbe girişimleri, küresel istikrarsızlıklar, terör, ihanet şebekelerinin çabalarına rağmen bu başarıyı yakaladık. Bırakın içerideki her türlü zorluğu, sadece yanı başımızda, komşularımızda yaşanan problemler bile AK Parti hükümetlerinin dışında kimsenin baş edemeyeceği sıkıntılardı. Gece, gündüz tüm kadrolarımızla bu sıkıntılara göğüs gerdik ama bu başarının asıl sahibi aziz milletimizdir.”

“Dibe vurmuş bir ekonomiyi ayağa kaldırdık, 13 yıl aralıksız büyüdük. Şimdi daha da nitelikli olarak büyümeye devam edeceğiz. Vesayetçi sistem geriledi, demokrasimiz güçlendi. Şimdi hala vesayete niyetlenenler olursa onları da gerileteceğiz, demokrasimizi yeni anayasamızla daha da güçlü kılacağız.

HDP’ye eleştiri

“HDP’nin Türkiyelileşme diye sunduğu projenin de çok yalan olduğu çok net ortaya çıktı. Bırakın Türkiye’yle ilgili bir sorumluluk sahibi olduklarını göstermeyi, sorumsuzluğun adresi ve şiddetin sözcüsü oldular.

Akademisyenlerin bildirisi

“Bildiri, terör örgütüne yönelik en ufak bir eleştiriye, ikaza ya da terörün saldırılarını doğrudan mahkum eden bir duruşa sahip değildir. Aralarında, imza attıkları bildirinin muhteviyatına hakim olmayan akademisyenlerin de olduğunu ben şahsen biliyorum. Bu türden hakkaniyetsiz girişimleri, hele terör örgütlerinin bu türden kanlı saldırıları ortadayken, bu imzaları anlamak mümkün değildir.

“Akademisyenler gelecekte bundan utanç duyacaktır. Bildiride PKK’ya karşı bir duruş yoktur. Bildiriden imzanızı çekmezseniz ömrünüz boyunca söyleyeceğiniz sözlerinize hep şüpheyle bakılacak. Kendi adıma o bildiride imzası olana akademisyenlerin terörle arasına mesafe koyan açıklama bekliyorum. Orada ismi bulunan ve rahatsız olanları biliyorum.

Operasyonlar

“Hükümet olarak biz sorumluluğumuzun farkındayız. Bizim tek hedefimiz bu terörü tümüyle ortadan kaldırmaktır. Bütün dünyada hukuk çerçevesinde teröre karşı nasıl mücadele verileceği açıktır. Biz de bu yoldan çıkmayacağız.

“1 Kasım’da istikrara yelken açıldı”

“Hedefimiz net. Türkiye’yi daha ileri noktalara taşıma ve İstanbulumuz başta olmak üzere bütün şehirlerimizi dünya ekonomisinin canlı, ekonomik merkezleri kılmak. Demokrasisi daha da ilerlemiş, cunta mirası, baskıcı anayasadan kurtulmuş, daha çok üreten, ürettiğini daha hakça paylaşan bir Türkiye için yola koyulduk. Türkiye 1 Kasım’da huzura, güvene, istikrara yelken açtı.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.