CHP'li vekilden bayrak eleştirisi: Sanki Bizans kalesi fethetmişler gibi

CHP'li vekilden bayrak eleştirisi: Sanki Bizans kalesi fethetmişler gibi

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Kürdistan'daki özyönetim direnişlerinde asker ve polislerin yıktıkları evlerin tepelerine Türk bayrağı dikmesini eleştirerek, "Sanki Bizans kalesi fethetmişler gibi bayrak dikiyorlar" şeklinde tepki gösterdi.

CHP Mersin İl Örgütü, "Başkanlık ve terör kıskacında Türkiye" konulu paneli Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda düzenledi. Dicle Haber Ajansı'nın haberine göre, Panele konuşmacı olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, bugün yaşanan "terör" olgusunun nedeninin AKP'nin bir seçim kampanyası olduğunu dile getirdi. Erdem, 6 Haziran'da Türkiye'nin hiçbir yerinde bomba patlamazken, 8 Haziran'dan sonra her yerde bombaların patlamasının bunun bir göstergesi olduğunu söyledi. 

'Maraş'taki Selefi kampını Erdoğan kaçak sarayın bahçesine kursun'

Son zamanlarda Maraş'ta kurulması planlanan ve halkın tepkisiyle karşılaşan mülteci kampının, "selefi kampı" olacağını belirten Erdem, Selefiliğin Alevileri katletmeyi meşru gören bir mezhep olduğunu ifade etti. Erdem, "Maraş'ta da direnir, o selefi kampını kurdurtmayız. Erdoğan çok istiyorsa o kampı kaçak sarayının bahçesine kursun. Zaten Erdoğan da Selefi zihniyetli bir insan" dedi.

Bölgede özel harekatçıların çatışmaların ardından bazı evlere Türk bayrağı dikmesini eleştiren Erdem, "Sanki Bizans kalesi fethetmişler gibi bayrak dikiyorlar. Oradakiler kim? Onlar da bizim insanımız" dedi.

Panelde soru ve cevap bölümü ile son buldu.

i-1-20160402163948.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.