Burhanettin Kocamaz İYİ Parti'de: Akşener'den 'şartlı' rozet!

Burhanettin Kocamaz İYİ Parti'de: Akşener'den 'şartlı' rozet!

İYİ Parti 5 ilde adaylarını açıkladı. MHP'den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da partiye katılarak yeniden aday oldu.

İYİ Parti Grup Toplantısı’nda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz partiye katıldı ve yeniden belediye başkanlığına adaylığı açıklandı.

Genel Başkan Meral Akşener, Kocamaz’a rozet takarken, “Şimdi parti rozetini takıyoruz ama başkanlar hizmet verirken çıkaracak” dedi. Akşener ayrıca Isparta Belediye Başkanlığı’na Isparta Barosu Başkanı Gökmen Gökmenoğlu’nu, Elazığ Belediye Başkanlığı’na Elazığ eski Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ’ı, Niğde Belediye Başkanlığı’na Mümin İnal’ı, Afyon Belediye Başkanlığı’na eski AK Parti Milletvekili Mahmut Koçak’ı aday gösterdiklerini açıkladı.

Akşener’in açıklamalarından başlıklar şöyle:

MİLLETİN DERDİ PARTİZANLIK: Hep birlikte Türkiye iyi olsun diye çalışıyoruz. İYİ Parti Türkiye’nin kardeşlik sözleşmesidir. Allah iyilik ve güzellikten ayırmasın. Yola çıkarken dedik ki, insanları yönetmeye değil, devleti yönetmeye talibiz. Milletin tek derdi, hayat pahalılığı, milletin derdi işsizlik. Sofralarda etler havalarda uçuyor. Elektrik faturaları aldı başını gidiyor. 40 kere söylersek millet inanır zannediyorlar. Pazarlarda ecüş bücüş sebze arayan annelerden haberi yok. Aziz milletimiz her şeyin farkında. Bunların tek bir sebebi var o da AK Parti’dir. Milletin gözüne baka baka kandırıyor. İlk defa bir iktidar ekonominin gidişini çiftçiye, işçiye yıkıyor. Daha geçen hafta bir bakan ekonomik tablodan Amerika’yı sorumlu tuttu. Erdoğan Arjantin’e gidip Trump’a “Sevgili dostum” diyor. E kardeşim adını koyun! Amerika dost mu düşman mı? İçeride başka dışarıda başka oynuyorsunuz. Bedelini de bu millet ödüyor. Türk ekonomisine saldıran güç dış masalı artık tutmuyor.

YENİ BİR TERÖR ÖRGÜTÜMÜZ OLDU: Haberiniz var mı? Yeni bir terör örgütümüz oldu. SOTÖ. Soğan terör örgütü. Çiftçi deposunda soğan stokladı diye suçlu çiftçi oldu. Allem ettiler kallem ettiler enflasyonu bir tık düşürdüler. Damat Berat da seviniyor. Ettiğin kötülükler yeter. Artık iyiler gelecek. Ben destek bekliyorum. Milletin hakkını ve hukukunu koruyalım diye meclise gönderdi. Onlar yandaşların ikbali için İYİ Parti ise milletin menfaati için teklif hazırlıyor. Biz teklif verdiğimizde saklayacak elleri kalmıyor. Bugüne kadar terör örgütünün siyasi ayağının araştırılmasını istedik cümbür cemaat hayır dedi. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini araştıralım dedik hayır dediler. Cumhurbaşkanı’na yaptığınız maaşa zam yapacağınıza asgariye zam yapın dedik hayır dediler. Şimdi de diyorlar ki İYİ Parti art arda önerge veriyor. Millet bizi bu yüzden seçti.

UNUTKANLARDAN DEĞİLİZ: Yandaşlara vergi affı çıkaralım desek. Haydi eller havaya olur. Yan gelip yatanları gördükçe daha çok çalışmaya hazırız. ‘İYİ Parti Meclis’in en çalışkan partisi olacak’ dediğimde şaka yapmıyordum. Şunu bilin ki kadınlarımızın, erkeklerimizin, gençlerimizin hayallerini öldürdünüz. Ama bizim hayallerimiz var. Vatandaşlarımızın hayalleri var. Seçimden önce söyleyip seçimden sonra unutanlardan değiliz biz.

5 İLİN ADAYLARI: Belediye Başkan adaylarımızı açıklıyorum:

Isparta Belediye Başkan Adayı: Av. Gökmen Gökmenoğlu

Elazığ Belediye Başkan Adayı: Ali Şekerdağ

Niğde Belediye Başkan Aday: Mümin İnan

Afyon Belediye Başkanı Adayı: Dr. Mahmut Koçak

Mersin Belediye Başkan Adayı: Burhanettin Kocamaz

Parti rozetini takıyorum ama belediye başkanlığında bu rozetleri çıkaracaklar. Belediye başkan adaylarımız inşallah Belediye başkanımız olacak. Başarılar diliyorum. Tek derdimiz var Türkiye iyi olsun istiyorum. Belli gruplarla inatlaşmam bunlardan birisi de yörüklerdir. Mersin’le de inatlaşmayacağım demek ki. Sandıkta sadece iktidardan değil ittifakdan da hesap sorulacak.

Krize sebep olanlardan hesap sormanın tek yolu, İYİ Parti’ye destek olmaktır. Krizden canı yanan aziz milletimize sesleniyorum. Gel Türkiye’yi birlikte yönetelim. Yalnız değilsin. İyiler burada, cesurlar burada. Gel bu ülkeniz maküs tarihini değiştirelim. (DUVAR)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.