Bahçeli: Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın

Bahçeli: Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm süreci döneminde 'Akil İnsanlar' heyetinde yer alan isimleri hedef aldı.

Engelliler lehine atılacak her adımı ön şartsız destekleyeceklerini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Engelli vatandaşlara bağlanan aylıkların yükseltilmesi için kanun teklifi verdik ve yasalaşması için bütün gücümüzle çalışacağız” dedi.

Engellilerin sorunlarının sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hatırlanmaması gerektiğini belirten Bahçeli, “Engelli kardeşlerimiz hayata tutunma mücadeleleriyle  her türlü takdir ve övgüye ziyadesiyle layıktır” ifadesini kullandı.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 84. yıldönümünü de tebrik eden Bahçeli, şiddetle mücadelenin önemine de vurgu yaptı. Bahçeli “Kadınlık onuru insanlık onurudur. Şiddeti önlemek için gerekli tedbirleri almaktan imtina etmek, bu suçlara ortak olmaktır. Kadın cinayetlerinin, kadın-çocuk istismarının yükselişi utanç duyulması gereken bir ilkelliktir” dedi.

Sözlerine 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’yle başlayan Bahçeli, şunları söyledi:

ENGELLİ MAAŞI ÖNERİSİ: Parti olarak, engelli kardeşlerimizle ilgili atılacak her adımın yanında ön şartsız duracağız, kanuni düzenlemeleri destekleyeceğiz. Aylığın 985 liraya, 3 aylığın 2954 liraya, engelli yakını aylığının 656 liraya, 3 aylığın 1969 liraya yükseltilmesi için çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

KADINA ŞİDDET: Türk kadının seçme seçilme hakkı elde edişinin yıl dönümünü yarın kutlayacağız. Siyasi ve demokrasi hayatımız adına bu adımın değeri çok büyüktür. Kadınlarla erkekler yaşadıkları toplum için ortak sorumluklara sahiptirler. Kurucu kahramanların vatandaşlar arasındaki uçurumları kapatma gayretleri övgüye layıktır. KadınIN seçme seçilme hakkı özü itibarıyla bir insanlık hakkıdır. Bir tarafta 84 yıllık kazanımı överken bir yanda bir türlü bitmeyen kadına yönelik şiddeti konuşuyor olmak hüsran verici bir durumdur… Meşhur bir kadına (Sıla) yönelik şiddet günlerce medyada yer buluyorken, nice talihiz kadınının yaşadığı şiddet gün yüzüne çıkmıyor… Türk kadının siyasal hayatta daha fazla etkin ve belirleyici olması için, parti olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğimizi ilan ediyorum…

ABD MÜTTEFİK: Türkiye ile ABD müttefiktir ama bunun karşılıklı ahlaki ve hukuki sorumlulukları vardır. Ancak ABD buna duyarsızdır, terör örgütleriyle yan yanadır… Müttefik olduğumuz ülkenin PYD-PKK adına gözcülük yapması hiçbir şeyle bağdaşmaz. ABD kimi kimden korumakta, neyi gözlemlemek için hazırlık yapılmaktadır. ABD, PKK-YPG’nin dümen suyuna çoktan girmiştir ancak çabalar boşunadır. Fırat’ın doğusu temizlenene kadar mücadeleden taviz yoktur.

ARABİSTAN İŞLEDİĞİ CİNAYETİN HESABINI VERSİN: Gözlem noktalarını Suudi Arabistan’ın finanse edeceği iddiaları vardır… Bu doğruysa, Kaşıkçı cinayetinin artından kalkamayan Suudi Arabistan yönetimi, Türkiye husumetini gizleyemeyen Birleşik Arap Emirlikleri, ABD’ye olan diyet borçlarını anlaşılan bu şekilde ödeyeceklerdir. Emperyalizme tutsak olmuş bu ülkelerin nereleri İslam, nereleri doğrudur. Türk milletine tuzak kuran, günahla kol kola giren iradesiz ve icazetli yönetimler İslam’ın sırtına saplanmış zehirli hançerden başka bir şey değildir. Suudi Arabistan, Allah’tan korkuyorsa, kuldan utanıyorsa önce işlediği cinayetin hesabını versin… Bu iki ülkenin 15 Temmuz ihanetine nasıl baktıkları artık sır değildir. Şimdi de Türk düşmanlığı ve ABD’nin gözüne girebilmek için bölücü terör örgütlerine destek vermeleri alçaklıktır…

HERKES YAPTIĞINI ÇEKECEK: Şu feleğin işine bakın ki Fransa sarsılmaktadır. Hatta 2. Fransız devriminden bile bahsedilmektedir. Sokaklara çıkan sarı yelekliler her yeri yakıp yıkmaktadır. Demokrasi, özgürlük ve insan hakları konusunda mangalda kül bırakmayanların foyası meydana çıkmıştır. Gezi olayları sırasında polisin müdahalesinden rahatsız olan Fransa, bugünlerde ne dediyse yemiş yutmuştur. Biz başkalarının krizinden el ovuşturan bir ülke değiliz. Zamanında merhamet göstermiş ecdadın asil varisleriyiz.  Avrupa zihniyeti çifte standarttan, geldiğimiz bu aşamadan vazgeçmelidir. Düşmanlığın kimseye faydası yoktur. Gün olacak devran dönecek, herkes yaptığını çekecektir. Hiçbir şey kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Fransa’nın hali ibret vesikasıdır.

KILIÇDAROĞLU, KAMYON FARI GÖRMÜŞ TAVŞANA DÖNERSİN: (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na) Almanya’dan yardım dilenmek manda özlemi değil midir?.. Ya nereye savrulduğunu bilmiyor ya da tutsak alındığından sesi çıkmıyor… Aklına geleni işleme, her ağacı taşlama Allah muhafaza kamyon farı görmüş tavşana dönersin. Seni ve zihniyetini HDP de kurtaramaz, çürük İP de tutamaz. (Kılıçdaroğlu’nun Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesinde ‘Türkiye’nin Demokratları Yalnız Bırakılmamalıdır’ başlığıyla yayımlanan makalesine tepki göstererek) Kılıçdaroğlu neyin demokrasisinden bahsediyor? Kılıçdaroğlu ve çevresi unutmasın, biz de gericiyiz. Murdar bir halden muhteşem bir maziye kanatlanıp uçmak gericilikse, her namuslu insan gericidir.

SOLUMUZA FLUYUZ: (İYİ Parti’ye) Solumuza flu bakıyoruz demedik mi, Cumhur İttifakı’ndan başka her şeye kapalı olduğumuzu söylemedik mi? Terör ittifakından dönmedikten sonra önergeleri bizim için kağıt parçalarıdır. Onlarla hesabımız var, 31 Mart’ta bu hesap sandıkta görülecektir.

AKILLI OLUN, ÇÖZÜM ÇIĞLIĞI ATMAYIN: (Akil İnsanlar heyetinden bazı isimlerin Oslo toplantısı): Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sanan zeka özürlüler, bu kış kıyamette niye Oslo’ya giderler? Kandil’e gitseler kendilerini yormazlardı. Yine bildik isimler sahnededir. Yarım akıllı çürük akiller, Türkçe konuşuyorum, kulak verin; çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK’ya katılın ama Türk milletinin sabrınız zorlamayın. Milletin şamarını yerseniz Oslo’yu da İmralı’ya görür kendinizi dağda bulursunuz. Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın, MHP’nin gözü üzerinizdedir.

MECLİS BAŞKANI HENÜZ VAR

Bahçeli, konuşmasının ardından gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi:

* Cumhur İttifakı’nın mahalli idareler seçiminde nasıl uygulanacağı konusunda yapılan toplantıda AK Parti’den ve MHP’den iki yönetici toplantı yapmıştır. Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ye dönüşüyle birlikte MHP ile görüşme isteği olursa görüşmeye hazır olduğumuzu ifade ediyorum.

* Şu anki çalışma 30 belediye başkanı üzerinde yoğunlaşmaktadır. Her şey dikkate alınmaktadır. Partizanca değil, akıllıca bir yol izlenmektedir.

* MHP’de pazarlık söz konusu olmaz. MHP’nin karşısında pazar bulunmaktadır, isteyen alır, isteyen satar. Meclis Başkanı henüz var.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.