Atalay: Partinin Başına Abdullah Gül Geçmeli

Atalay: Partinin Başına Abdullah Gül Geçmeli

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Gül'ün yeniden değişim yapması gerektiğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7 ekranlarında  Mehmet Acet'in sunduğu "Başkent Kulisi" programında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"RESMİ KARARA DÖNÜŞMÜŞ DEĞİL"

Cumhurbaşkanlığı adayının Başbakan Erdoğan mı olduğuna ilişkin soruya Atalay, “Tüm mekanizmalarımızın daha çok genel başkanımızın Cumhurbaşkanı adayı olması gibi bir iradesi çıktı ortaya. Bunu resmen açıklamadık. Resmi karara dönüşmüş değil. Daha da ötesi Başbakanımızın kendisiyle ilgili bu kararda henüz bir irade beyanı söz konusu olmadı” şeklinde yanıt verdi.

"ARALARINDA DEĞİŞİM YAPMALILAR"

Tüm planların AKP’nin güçlü şekilde yoluna devam etmesi için yapıldığını belirten Atalay şöyle devam etti: "2015 seçiminde de zorluk çekmeyeceğimiz formül gerekiyor. Tekrar Cumhurbaşkanımızla Başbakanımızın yine bir değişimi sağlaması, bu defa Cumhurbaşkanlığına Başbakanımızın gitmesi ama kongrede Abdullah Bey’in Cumhurbaşkanımızın ikna edilerek, tekrar partinin başına gelmesi, 2015 seçimini yürütmesi ve ondan sonra güçlü bir şekilde çıkarak Anayasa değişikliğinin ve diğer değişikliklerin yapılmasıdır."

"Abdullah Gül İKNA EDİLMELİ"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün partinin başına geçmesi için ikna edilmesi gerektiğini belirten Atalay "Abdullah Bey’in ikna edilerek tekrar partimizin başında bulunması, bu seçimi bizim için çok daha rahat şekle getirecek. Hatta önceden bunun, stratejinin açıklanmasının çok daha faydalı olacağı kanısındayım. 'Adayımız Başbakanımız Tayyip Bey’dir. Partimizin geleceğinde, kendisi ikna edilerek kongremize genel başkan olarak Abdullah Bey’in seçilmesi sağlanmıştır. Geçiş dönemi Başbakanlığı şu tarafından yürütülecektir’ gibi açıklama hem topluma güven verecek, hem de pati tabanında büyük bir rahatlık sağlayacaktır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.