Yüksekova’da yürüyüşe davet

Yüksekova’da yürüyüşe davet

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB Yüksekova temsilcilikleri tarafından Soma’daki Maden Faciası ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA - Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan Maden faciası ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Soma`daki katliamın sorumlularını biliyoruz. İşçi sağlığı ve güvenliğinin tamamen bir maliyet unsuru olarak görüldüğü ve maksimum kârı elde etmek için en acımasız üretim süreçlerinde çalışmak zorunda bırakılan Soma`daki yüzlerce işçi kardeşimiz başından beri ölüme terk edilmişlerdir. Özelleştirme, taşeronlaştırma politikalarını sürdürenler, maliyet düşürmek için işçilerin hayatına kast edenler, onlara cesaret verenler, daha önceki madenci katliamlarını sözleriyle ve icraatlarıyla aklayanlar, iş güvenliği yasasıyla işyerlerindeki denetimleri bile özelleştirenler Soma katliamının failidirler ve hesap vermelidirler.

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB olarak tüm işçi sınıfını, emekçileri ve emek dostlarını, Soma`daki işçi kardeşlerimiz için ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

·14 Mayıs 2014 Çarşamba günü ülkenin dört bir yanında ve işyerlerinde düzenlenen eylemleri yaygınlaştıracak ve kitleselleştireceğiz.

· 15 Mayıs 2014 Perşembe günü tüm halkımızı siyah giyinmeye, siyah kurdeleler takmaya, evinin, işyerinin balkonuna, aracına siyah bezler asmaya çağırıyoruz.

· 15 Mayıs 2014 Perşembe günü, siyah giyinip, siyah kurdeleler takarak saat 09:30`da KESK binası önünde toplanıp Yüksekova Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müdürlüğü önüne yürüyeceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum