![Yüksekova'da yol genişletme çalışmaları sürüyor](https://d.yuksekovahaber.com.tr/news/142396.jpg)
Yüksekova'da yol genişletme çalışmaları sürüyor
Yüksekova Belediyesi tarafından başlatılan yol genişletme ve yapım çalışmaları devam ediyor.
ERKAN ÇAPRAZ - ÖMER OĞUZ / YÜKSEKOVA HABER
YÜKSEKOVA - Yüksekova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Destek Hizmetler Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttükleri yeni yol açma, yol genişletme çalışmaları devam ediyor. İmar Komisyonu tarafından belirlenen ve programa alınan yolların çalışmaları başlatıldı. Bu gün de Esentepe Mahallesini Esenyurt Mahallesine bağlayan daha önce 3 metre genişliğinde olan yolun genişletme çalışmalarına başlandı. 750 metre uzunluğundaki yol 10 metre genişletildi.
Çalışmaları yerinde takip eden ve çevre sakinleri ile fikir alışverişinde bulunan Yüksekova Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Hüsnü Beşer, “Yol çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Belediyemiz tarafından kurulan İmar komisyonu Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelerek tespitlerde bulunuyor. Daha sonra belirledikleri yollarda sırasıyla çalışmalar başlatılıyor. Bu günde, bir aracın bile zor geçtiği yolun genişletme çalışmalarına başladık. Bize duyarlılıklarıyla destek olan yurttaşlarımıza belediyemiz adına teşekkür ederim” dedi.