Yerel Yönetimler, Kültür Yolu Festivaline büyük destek veriyor

Yerel Yönetimler, Kültür Yolu Festivaline büyük destek veriyor

Bu yıl ikinci ayağı Şanlıurfa'da gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivali hızlı başladı.

Bu yıl ikinci ayağı 25 Mayıs ile 2 Haziran arasında Şanlıurfa'da gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivali hızlı başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un açılışını yaptığı festival yerel yönetimler tarafından da büyük destek görüyor.

Festivalin Şanlıurfa için çok önemli olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, "Kültür Yolu Festivali başka illerde tanıtımlarını tamamladıktan sonra bugünkü durağı Şanlıurfa. Bugün bizim için de aslında büyük bir fırsat. Bizim önümüzdeki dönem özellikle belediye açısından değerlendirdiğimizde kendi ortaya koyacağımız vizyonu zaten hep birlikte kamuoyunun görüşlerine sunacağız fakat bizim vizyonumuza tamamen paralel aslında bu tür festivallerin yoğunlaşması, bu tür organizasyonların Şanlıurfa'da çoğalması bizim için çok büyük önem arz ediyor. Biz de önümüzdeki dönemde buna benzer çok çeşitli faaliyetlerde bulunacağız çünkü bizim için asıl olan bu süreçte Şanlıurfa'nın tanıtımını çok daha fazla, çok daha yoğun bir şekilde yapabilmek" diyerek festivalin hayırlı olmasını diledi.

"Biraz havamız değişsin"

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızın Kültür Yolu Festivalinin Şanlıurfa ayağını oluşturuyoruz. Yerel yönetimler olarak biz de bu projenin içerisindeyiz, destekliyoruz. Bu proje tamamıyla Şanlıurfa halkına kültürümüzü, sanatımızı, turizmimizi, müziğimizi, gastronomimizi geliştirebilecek bir konu, o sebepten dolayı Şanlıurfalıların coşkulu bir şekilde, ailece bu programlara iştirak etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Havamız değişsin. Şehir olarak biraz pozitif bir havaya girelim. İnşallah bu güzel bahar gününde şehrimiz için de güzel bir etkinlik olduğunu da belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Toplam 9 gün sürecek festivalde 300'den fazla etkinlik gerçekleştirilecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.