Yavru Ayı 'Şanslı' 12 Kilo Oldu

Yavru Ayı 'Şanslı' 12 Kilo Oldu

Zonguldak'ın Alaplı İlçesi'nde 4 ay önce, henüz 3 günlükken donmak üzere bulunan ve 'Şanslı' adı verilen yavru ayının tedavisi Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi'nde devam ediyor.

BURSA  - Şanslı'nın 12 kilo ağırlığa ulaştığını belirten fakülte yetkilileri, yavru ayının bu ay içerisinde, Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Koruma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edilerek diğer ayılarla birlikte doğal ortamda yaşamını sürdüreceğini söyledi.

Zonguldak'ın Alaplı İlçesi'nde 4 ay önce, henüz 3 günlükken donmak üzere bulunan ve 6 Şubat’tan bu yana UÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde tedavi gören 'Şanslı' adı verilen yavru ayı tamamen iyileşti. Solunum yollarındaki sorun nedeniyle yoğun bakım ünitesinde 3 ay boyunca tedavi gören ve sağlığına kavuşan şanslı, özel olarak hazırlanan bir kafese alındı. Kademeli olarak katı gıdaya da alıştırılan yavru ayı, uzman hekimler tarafından hazırlanan muz, elma, armuttan oluşan meyve püreleri, bebe bisküvisi, süt, bal, yumurta sarısı karışımlarla besleniyor. Fakülte yetkilileri, 12 kilo ağırlığa ulaşan yavrunun bu ay içersinde Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Koruma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edilerek diğer ayılarla birlikte doğal ortamda yaşamını sürdüreceğini söyledi.

Yavru Ayı 'Şanslı' 12 Kilo Oldu

Yavru Ayı 'Şanslı' 12 Kilo Oldu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.