Van Lisesi 'Bilişim Olimpiyatları'nda Dünya İkincisi Oldu

Van Lisesi 'Bilişim Olimpiyatları'nda Dünya İkincisi Oldu

Münci İnci Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin hazırladığı '3 Boyutlu Modellemelerle Biyoloji Görsel Eğitimi Projesi', 10'uncu Bilişim Olimpiyatları'nda 'Eğlenerek Öğrenelim-Animasyon' dalında dünya ikinciliği elde etti.

VAN - Teknoloji ve Tasarım Merkezi Derneği ile MEB-YEĞİTEK Genel Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği 10'uncu Uluslararası e-BİKO 2014 Bilişim Olimpiyatları’na Van damgasını vurdu. Van Münci İnci Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin '3 Boyutlu Modellemelerle Biyoloji Görsel Eğitimi Projesi', Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliğinde yapılan 10'uncu Uluslararası E-BİKO Bilişim Olimpiyatları'nda 'Eğlenerek Öğrenelim-Animasyon' dalında dünya ikinciliği elde etti. 39 ülkeden 7 binden fazla katılımcının yer aldığı, 2 bin 493 proje arasından Van Münci İnci Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Muhammed Emir Yaşar, '3 Boyutlu Modellemelerle Biyoloji Görsel Eğitimi Projesi' ile finale kaldı.

Ankara'da yapılan finalde Van'a dünya ikinciliğini kazandıran öğrenci Yaşar ile danışman öğretmen Faruk Abut, beraberindeki Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulaziz Öztürkçü, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul idareci ve öğretmenleriyle birlikte Tuşba Belediye Başkanı Ak Partili Fevzi Özgökçe'ye ziyaret ederek projelerini tanıttı. Projenin günümüz koşullarında Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi'ne uygun olarak düzenlendiğini ifade eden Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Faruk Abut, "Proje, biyoloji dersinin işlenmesinde öğrencilerin severek ve isteyerek derslere katılmalarını sağlamak amacıyla eğlenerek, öğrenmeyi sağlamaktadır" dedi. Ankara'da yapılan finalde Van'a dünya ikinciliği kazandıran öğrenci ve öğretmeni Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe ödüllendirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.