1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Van ilk dijital hastanesine kavuştu
Van ilk dijital hastanesine kavuştu

Van ilk dijital hastanesine kavuştu

Van'ın Gevaş Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından bölgenin ilk dijital hastanesi unvanını aldı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Dijital Hastane Modeli" kapsamında Gevaş Devlet Hastanesi, Stage 6 (dijital hastane) belgesini alarak bölgenin ilk dijital hastanesi oldu.

Konu ile ilgili bilgi veren Gevaş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adem Ergioğuz, HIMSS Avrupa'nın; dünya üzerindeki hastanelerde süreçleri iyileştirmek ve hastaların daha iyi hizmet almasını sağlamak amacıyla geliştirdiği yöntem ve akış modellerini "HIMSS Analitik" adı altında uluslararası bir standardizasyon mekanizması haline getirdiğini ve bu kapsamda Elektronik Tıbbi Kayıt Uyum Modelini (EMRAM) geliştirdiğini söyledi.

Bu modelin; hastanelerin elektronik tıbbi kayıt yeteneklerini en temel hizmetlerden kağıtsız tıbbi kayıt ortamına kadar genişleyen bir aralıkta ele alındığını ifade eden Ergioğuz, "HIMSS Avrupa, bu model ile hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirmek ve geldikleri seviyeyi tespit etmek için uluslararası düzeyde kabul gören bir derecelendirme yapmakta olup, 6'ncı ve 7'nci seviyeye gelmiş olan hastaneleri uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan ederek, akreditasyon belgesi vermektedir" dedi.

Gevaş Devlet Hastanesi yönetimi olarak temel amaçlarının hastalara en iyi sağlık hizmetini sunmak olduğunu vurgulayan Ergioğuz, "Amacımız, hastane çalışanlarımıza, hastalara ve yakınlarına etkili, verimli, ekonomik, erişebilinir ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaya hedeflenmiş bilişim teknolojilerinin kullanıldığı bir hastane örneği olmaktır. Stage 6 belgesi alma sürecimizde desteklerini bizden esirgemeyen Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Operatör Dr. Heybet Semur'a, İlçe Kaymakamı İshak Çınar'a, hastane yönetimimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz" diye konuştu.

Van ilk dijital hastanesine kavuştu

Van ilk dijital hastanesine kavuştu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum