Ücreti ödenmeyen inşaat işçileri vince çıktı

Ücreti ödenmeyen inşaat işçileri vince çıktı

Kocaeli Şehir Hastanesi inşaatında çalışan 2 işçi, ücretlerini alamadıkları için vince çıktı. 2020 yılında açılması beklenen hastanenin inşaatında çalışan işçiler ücretlerinin zamanında ödenmediğini söylüyorlar.

Gama Holding ve Türkerler Holding iş ortaklığıyla inşa edilen Kocaeli Şehir Hastanesi’nin inşaatında çalışan 2 işçi, 3 aydır maaşları ödenmediği gerekçesiyle vince çıktı. İşçiler, alacaklarının ödenmesini ve hakların iadesini talep ediyorlar.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından Gama Holding ve Türkerler Holding iş ortaklığıyla inşa edilen Kocaeli Şehir Hastanesi’nin temeli, 20 Mayıs 2015’te dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla yaklaşık 5 bin kişilik bir etkinlikle atılmıştı.

2020 yılının şubat veya mart aylarında açılması planlanan şehir hastanesinin inşaatında çalışan işçiler, ücretlerinin vaktinde ödenmediğini söylüyorlar.

Evrensel’in haberinde DİSK/Dev Yapı-İş yöneticisi, Kocaeli Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan işçilerin sorunlarının 3’üncü havalimanı işçilerinin sorunlarından farklı olmadığını vurguladı. “3’üncü havalimanı şantiyesinde yaşanan sorunlar bir eksik bir fazla tüm şantiyelerde görüyoruz” diyen yönetici, Dev Yapı-İş olarak bu şantiyelerde ödenmeyen maaşlar, barınma ve ulaşım sorunu, düzensiz mesai saatleri başta olmak üzere tüm hak ihlalleriyle mücadele etmeye devam edeceklerini aktardı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.