TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Vatbo’ya Ziyaret

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Vatbo’ya Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘Dünyanın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası’ rekor denemesi için geldiği Van’da, Van Ticaret Borsası (VATBO) Başkanı Selman Toprak’ı ziyaret etti.

VAN - VATBO hizmet binasına gelen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu, VATBO Başkanı Selman Toprak, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri karşıladı. Ardından VATBO Meclis Salonu’na geçen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kahvaltı rekoru nedeniyle Van halkını ve organizasyon komitesini tebrik etti. Hisarcıklıoğlu, “Van, tarihe bir not düştü. Kadim medeniyetlerin uğrak noktası olan güzel Van’da Amerika’nın elinde bulunan kahvaltı rekorunu Van halkı büyük bir coşkuyla kırdı ve elli binin üzerinde vatandaşın bu heyecanına, coşkusuna, sevincine de ortak olduk. Huzur varsa güzellikler devam eder. Biz burada hem huzuru hem de güzellikleri yaşadık.

VATBO hizmet binasında yaptığımız bu toplantıyı oldukça anlamlı buluyorum. Aydın’dan tutun Yüksekova’ya kadar borsaların değerli başkan ve yöneticileri hep bir arada. Birliğimizin en genç başkanı bizleri konuk etti, bizler de icabet ettik. Van için atılacak her adımda, Selman Başkanımızın bütün projelerinde yanında olacağımızı ve bu hizmet yolculuğunda hiçbir desteği esirgemeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Tekrar Van halkına ve organizasyon heyetine teşekkür ediyor, rekordan dolayı da tebrik ediyorum” dedi.

“BARIŞ VE HUZUR ORTAMINDA AYNI SOFRADA BİR ARAYA GELDİK”

VATBO Başkanı Selman Toprak ise, kahvaltı rekoru için bütün halkın seferberlik içinde büyük gayretlerle çalıştığına dikkat çekerek; barış ve huzur ortamında bu etkinliğin gerçekleştiğini söyledi. Toprak, “Burada Sayın TOBB Başkanım ve misafir borsa-oda başkanlarımın büyük destek ve ilgisi her şeyden önce bize gurur verdi. Vanlılar olarak bu sevincimizi, bu gururu tüm ülkemize armağan ettik. Yeni bir yönetimiz ve üst kurullarımızın, büyüklerimizin, devletimizin de destekleriyle bundan sonra Van için en güzel hizmetleri, projeleri üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Toplantı sonrası TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na plaket ve Van kilimi hediye edildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise, VATBO yönetimine dağıtılmak üzere beraberinde getirdiği hediyeleri ve “Yunus Emre Şiirleri Antolojisi” setlerini verdi.

TOBB heyetinin VATBO ziyareti, hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.