Tecavüzcü babaya 27 yıl

Tecavüzcü babaya 27 yıl

. DNA testi sonucunda öz kızının karnındaki bebeğin de babası olduğu ortaya çıkınca Kemal A., 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Amed'deki 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tüyler ürperten bir dava görüldü. Baba Kemal A., öz kızına tecavüz etmekten dolayı sanık, kızı B.A mağdure, eşi G.A ise müşteki olarak yerini aldı. Anne G.A., 2011 yılında muayene olmak için 16 yaşındaki kızı B.A., ile birlikte Kadın Hastalıkları Hastanesi’ne gitti. Muayenesinin ardından kızının da rahatsızlığı nedeniyle doktor tarafından muayene olmasını istedi.

Doktor muayene sonucunda G.A.’ya kızının 2 aylık hamile olduğunu söyledi. Anne G.A., kızına nasıl hamile kaldığını sorduğunda, inanamayacağı bir cevap aldı. Kızı, babasının hamile bıraktığını söyledi. Olayın Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilmesi üzerine 16 yaşındaki B.A, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Burada ifadesi alınan anne G.A., eşi Kemal A’nın kızına karşı yanlış bir davranışının olmadığını, zaman zaman kızının üstünü örtmek için odasına gittiğini söyledi. Eşinin cezaevinde çok uzun kalmasından dolayı  B.A.’nın, babasını sevmediğini belirten anne, ifadesinde eşinin böyle bir şey yapabileceğine inanmadığını ifade etti. Kızının kimden hamile kaldığının ortaya çıkması için gerekli tahlillerin yapılmasını isteyen anne, eğer eşi tarafından hamile kalmış ise şikayetçi ve davacı olduğunu beyan etti.

Mağdur B.A., babası tarafından nasıl tecavüze uğradığını detayları ile anlattı. 5 erkek kardeşinin ayrı odada uyuduğunu belirten B.A., utandığından bağıramadığını, duyulursa evde katliam çıkabileceği korkusundan olayı kimseye anlatamadığını belirtti. 7 yıl cezaevinde kaldıktan sonra,  bir yıldır kendileri ile olan babasının izin vermediği için dışarı bile çıkamadığını söyleyen mağdur B.A., babasının bakışlarından ve davranışlarından ancak olayın bu boyuta gelebileceğini tahmin bile etmediğini ifade etti. Babasından şikayetçi olduğunu söyleyen B.A., Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalmak istedi.

Baba Kemal A. ise İlköğretim 8. sınıfa giden kızının devamsızlık yaptığından okuldan aldığını, başka erkeklerle ilişkisi olduğunu düşündüğünü ileri sürdü. Cezaevine girmesi ve kızının rahat hareket etme isteği nedeniyle kendisine iftira attığını öne süren baba A., kendisinden DNA örneği bile alınmasını istedi. 

Duruşmada konuşan Kemal A., çocuklarını çok sevdiğini, alkol ve uyuşturucu hapın etkisinden dolayı hiçbir şey hatırlamadığını iddia ederek “Kızımı diğer çocuklarından hiçbir zaman ayırmadım. Kızım bana iftira atıyor. Ben suçsuzum. Ben bu iftira ile yaşayamam. İntihar ederim, cezaevinde kendi ipimi kendim çekerim. Masumiyetimin orya çıkarılması için kan örneklerimi alın” dedi.

Mağdure B.A’dan alınan ceninin yüzde 99.99 babasından olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Kemal A., alkollü olduğu, uyuşturucu hapın etkisiyle söz konu eylemleri gerçekleştirdiğini iddia etti. Sanık A’nın cezai ehliyetinin tam olduğu belirlenirken, Adli Tıp Kurumu mağdurenin  beden ve ruh sağlığının bozulduğu yönünde rapor verdi.

Yargılama sonucunda elde edilen deliller ışığında 2. Ağır Ceza Mahkemesi “Cinsel istismar” suçundan sanık A.’yı 27 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanığın iyi halli görülmeyişi nedeniyle koşullu salıverilmesi durumunda, kendi alt soyları üzerindeki velayet, vesayet ve kayyımlık yetkilerinin de sona ermesini kararlaştırdı.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum