Sur'da yeni yasak

Sur'da yeni yasak

Diyarbakır Valiliği, daha önce bir çok kez yasak ilan edilen Gazi Caddesinde yarın sabah itibariyle yeniden yasak ilan etti.

Diyarbakır Valiliği Sur'da sokağa çıkma yasağına ilişkin yazılı açıklama yaparak, yeni bir yasak kararı duyurdu. Açıklamada uygulanan "yasağın" halkı mağdur ettiğini "barikatları" gerekçe göstererek kabul eden Diyarbakır Valiliği, Gazi Caddesinde yarın sabah itibariyle yeni bir yasak kararı alındığını duyurdu. Valiliğin açıklaması şöyle:

İlçede sorunlar yaşanıyor!

"İlçemiz Sur içi mahallelerinde silahlı terör örgütü mensuplarınca barikat kurma, hendek kazma ve bombalı tuzaklama faaliyetleri neticesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin, sağlık hizmetlerinin, ibadethanelerde icra edilen din hizmetlerinin sunulmasında ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere ulaşmasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum nedeni ile ilçemiz merkez mahallelerinde vatandaşlarımızın günlük yaşamını normal şartlar altında sürdürmesinin zorlaştığı ve ticari hayatın aksadığı gözlemlenmiştir. 

Gazi caddesinde bir yasak kararı daha

Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına ilçemiz Suriçi’nde bulunan Gazi caddesinin bir bölümünde (Çiftehan Sokak girişinden başlayıp Mardinkapı çıkışına kadar olan kısmında) 09.02.2016 Salı günü sabah saat 06.00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve mal güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.