Soylu'dan bildiri yayınlayanlara: Zavallılar, sabrımızı zorlamasınlar

Soylu'dan bildiri yayınlayanlara: Zavallılar, sabrımızı zorlamasınlar

Batman'da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bildiri yayınlayan emekli amiraller için "Bunlar zavallıdırlar,

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emekli amirallerin Montrö Sözleşmesi ile ilgili açıklama yapan emekli amiraller için "Maalesef zihinsel kodları prematüre kalanlar, gelişmeyenler" ifadesini kullandı ve "Bunlar son kalıntılardır" dedi.

'Güvenlik toplantısı' için Batman'a giden Bakan Soylu, gazetecilerin, emekli amirallerin yaptığı açıklamaya ilişkin görüşünü sorması üzerine, gerekli açıklamaları yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi. 

'BAŞARILAR, VESAYETÇİLERİ FİTNEYE İTİYOR HATTA ÇATLATIYOR'

"Cumhuriyet tarihimizin en güçlü noktasında, tüm ilgi alanlarımızı etki alanlarına döndürüyoruz, tam hukuk dönemi içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde atılan adımlar, elde edilen başarılar düşmanlarımızı ve vesayetçileri çaresiz bırakıyor, hatta fitneye itiyor, hatta çatlatıyor, Türkiye'ye karşı yapabileceklerinde de etkisiz hale getiriyor" diyen Soylu, şöyle devam etti: 

"Maalesef zihinsel kodları prematüre kalanlar, gelişmeyenler, tabi biz bunları çok gördük, bağımlı yaşamaya alışkın olanlar, öğretilmiş çaresizlikleri ile eski alışkanlıklarını çözüm görüyorlar. Bunlar zavallıdırlar, istismarcıdırlar, hukuk tanımazdırlar, milleti bilmezdirler, kelimenin tam anlamıyla edepsizdirler. Bunlar son kalıntılardır. Kalıntılar ya doğal olarak seleksiyona uğrarlar, tarihe veya doğaya karışıp giderler ya da temizlenirler. Büyüyen ve güçlü Türkiye, aynı zamanda tam bağımsızlık, bizim sevdamızdır. Tüm mücadelemizi de bunun için gerçekleştiriyoruz. Söyleyeceğimiz cümle şudur; sabrımızı zorlamasınlar. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, devletimize, milletimize, tarihimize, medeniyetimize bağlıyız ve sadığız ve biz buradayız. Ülkemizin yapacak çok işi vardır. Bunları hep birlikte gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu tür çapaklar çıkacak mı, maalesef geçmiş hastalıkların sirayet ettiği bazı sonuçlar üzülerek görüyoruz ki; oluyor. Görevimiz çapakları temizlemektir."

Soylu'nun başkanlığındaki güvenlik toplantıısnda İçişleri Bakan yardımcıları Muhterem İnce ve Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali Hulusi Şahin, Diyarbakır Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Fuat Güney, Batman Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak ve diğer yetkililer katıldı. 

Etiketler : ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.