Sedanur Güzel'le ilgili haberlere yayın yasağı

Sedanur Güzel'le ilgili haberlere yayın yasağı

Kars'ta ölü olarak bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'le ilgili haberlere yayın yasağı getirildi. Yasak kararının soruşturma bitinceye kadar süreceğini açıklandı.

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde ölü olarak bulunan Sedanur Güzel ile ilgili haberlere, Kağızman Sulh Ceza Hakimliği tarafından yayın yasağı getirdi.

Kağızman Sulh Ceza Hakimliği, Paslı köyünde kaybolduktan 7 gün sonra ölü olarak bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in soruşturması tamamlanıncaya kadar yayın yasağı getirdi.

Hakimlikten yapılan açıklamada, olay ilgili haberlerde şüphelilerle ilgili bilgilerin yayınlandığı ve “soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine engel olduğu” belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16 Eylül günü Kars’ın Kağızman ilçesi Paslı köyünde Abdullah ve Handan kızı Sedanur Güzel isimli kız çocuğunun kaybolması ve 22 Eylül günü saat 09.14 sıralarında ölü olarak bulunmasına ilişkin Kağızman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından suç fail ya da faillerinin yakalanabilmesi amacıyla soruşturma başlatıldığı, bu kapsamda yazılı ve görsel basın ile internet medyasında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişiler ile ilgili bir takım bilgilerin yayınlandığının müşhade edildiği, bu durumun soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine engel olduğu göz önüne alındığında 5187 sayılı yasanın 3/2 maddesindeki koşulların oluştuğu anlaşıldığından, soruşturma tamamlanınca, kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren her türlü haber, röportaj, eleştiri vb. yayınların yapılmasının yasaklanmasına.”

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.