Seçmenler 10 merkezde sandık başında

Seçmenler 10 merkezde sandık başında

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimlerin iptal edildiği Ağrı ve Yalova'nın da bulunduğu 10 merkezde seçmenler yeniden sandık başına gidecek.

30 Mart seçim sonuçlarının Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildiği Yalova ve Ağrı belediye başkanlıkları seçimleri ile birilikte farklı illere bağlı 5 ilçe ve 2 beldede belediye başkanlığı, 1 ilçede ise il genel meclisi seçimleri bugün tekrarlanıyor.

Ağrı ve Yalova'da 155 bin 311 olmak üzere söz konusu merkezdeler yaklaşık 202 bin 974 kişi yeniden oy kullanıyor.

Oy verme işlemi 30 Mart seçimlerinde olduğu gibi önce Kürdistan'da bir saat erken başlaması nedeniyle Ağrı'da saat 07.00'de başladı. Ağrı'da sandık başına gitmeye başlayan yurttaşlar saat 16.00'ya kadar oy kullanabilecek

Batı'da ise oy verme işlemi saat 08.00'de başladı. Burada da oy verme işlemi yine saat 17.00'ye kadar devam edecek ve ardından sandıklar kapatılarak oy sayma işlemine geçilecek.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçimlerle ilgili düzenleme yetkilerini ise ilgili seçim çevrelerindeki il ve ilçe seçim kurullarına bıraktı.

Yurttaşların yeniden sandık başına gideceği merkezler şunlar: 

Ağrı, Yalova, Bitlis'in Norşîn (Güroymak) ilçesi, Çankırı'nın Şabanözü ilçesi, Sivas'ın Ulaş ilçesi, Tokat'ın Yeşilyurt ilçesi, Bayburt'un Aydıntepe ilçesi, Çorum'un Ortaköy ilçesine bağlı Aşdağul beldesi, Niğde'nin Altunhisar ilçesine bağlı Keçikalesi beldesindeki belediye seçimleri ile Rize'nin Hemşin ilçesinde il genel meclisi seçimi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.