Sağlık çalışanlarına saldırıya tepki

Sağlık çalışanlarına saldırıya tepki

Batman'da bir araya gelen sağlık örgütleri, sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılara tepki gösterdi.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs (Kovid 19) servisi ve il filyasyon ekibinde çalışan sağlık emekçilerine yönelik sözlü ve fiziki şiddet olaylarına karşı SES Batman Şubesi ve Batman Tabip Odası tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına sağlık çalışanları beyaz önlükleriyle katılarak "Sağlıkta şiddete hayır" dövizi taşıdı. 

Burada konuşan SES Batman Şubesi Eşbaşkanı Deniz Topkan, sağlık çalışanlarına yönelik üst üste uygulanan sözel ve fiziksel şiddeti kınadı. Topkan, "Önceki gün Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kovid servisinde çalışan iki sağlık emekçisinin hasta yakınlarının fiziki şiddetine, ifade verirken dahi hastane polisin yanında da sözlü şiddete maruz kalmalarının  akabinde de Kovid ile mücadelenin en önemli bileşenlerinden olan ilimiz filyasyon ekibinde çalışan sağlık emekçileri yine görevlerini yapmaya çalışırken sözlü ve fiziki şiddete maruz kalmışlardır. Özellikle Kovid vakalarının artması ve bulaş şüphelilerinin karantinaya alınması gibi pandemi ile mücadelenin önemli bir uygulamasına gösterilen tepkinin, halkın sağlığını korumak adına büyük emek harcayan sağlık emekçilerine şiddet olarak dönmesinin kabul edilemez bir tutum olduğu bilinmelidir. Filyasyon çalışmalarını yürüten sağlık emekçilerinin bir süredir sıklıkla yaşadığı bu sorunun kamu idaresince bir çözüme kavuşturulmamış olmasının da şiddete davetiye çıkardığını hatırlatmak isteriz" ifadelerini kullandı. 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.