Polisler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu'

Polisler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu'

Hakkari'de yaşayan 24 yaşındaki Hamdullah Kaya, 4 gün önce yapılan ev baskınlarında polisler tarafından tartaklandığını iddia ederek, İHD aracılığıyla polisler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.Hakkari'de geçen...

Hakkari'de yaşayan 24 yaşındaki Hamdullah Kaya, 4 gün önce yapılan ev baskınlarında polisler tarafından tartaklandığını iddia ederek, İHD aracılığıyla polisler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Hakkari'de geçen 14 Haziran'da saat 04.00'de protesto eylemlerine katılanlara yönelik Yeni Mahalle'de belirlenen adreslere baskınlar yapıldı. Gözaltına alınan 20 yaşındaki Ferhat Kaya, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. O sırada evde bulunan ağabeyi Hamdulah Kaya ise Özel Harekat Polislerinin kendisini tartakladığını ve bu konuda doktor raporunun da olduğunu belirterek, İHD Hakkari Şubesine başvurdu.

İHD Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut, 14 Haziran'da güvenlik güçleri tarafından Hakkari'de çeşitli adreslere baskın düzenlediklerini belirterek, bu baskınlarda 4 gencin gözaltına alındığını dile getirdi. Akbulut, "Bu baskınlar sırasıında güvenlik güçleri evlerin kapılarını kırıp içeri girerek eşyaları dağıtmış ve ev sakinleri hukuk dışı uygulamalara maruz bırakılmıştır. Bu anlamda Hamdullah Kaya adlı vatandaşımıza yönelik güvenlik güçlerinin arama esnasında şiddet uyguladığı, kötü muamele yaptığı ve işkenceye maruz bırakıldığı hastane kayıtlarında gösterilmektedir. Kendisinin derneğimize yapmış olduğu bir müracaat var. Biz de bu müracaat doğrultusunda Hakkari Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Polisler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu'

Polisler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu'

Polisler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu'

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.