Ortalığı karıştıran şike iddiası

Ortalığı karıştıran şike iddiası

Sivasspor Kulübü'nün bugun gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu toplantısında Mecnun Otyakmaz yeniden başkanlığa seçildi. Ancak Genel Kurul'a seçimden çok, Başkan Otyakmaz'ın söyledikleri damga vurdu.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın Genel Kurul'da söyledikleri şu şekilde:

19.05.2011 perşembe günü Mehmet Yıldız (dönenim Sivasspor kaptanı) yanıma geldi. "Başkanım özel görüşebilir miyiz?" diye sordu. "Başkanım ben takım kaptanıyım ve bunu söylemek zorundayım Ama bana, bunu nerden duydun diye sorma. Benden isim isteme" dedi.

Trabzon'dan birilerinin bazı arkadaşlara geldiklerini ve kendilerini şampiyon yapacak skoru elde ettikleri takdirde 1 milyon dolar teşvik primi vermeyi vaad ettiklerini, kendilerinin ise böyle bir işe girişemeyeceklerini çıkıp onurarı için ellerinden gelenleri yapacaklarını, bunu söylenmemiş olarak farz edeceklerini söyleyerek konuyu kapattıklarını bana iletti.

Ben de gerekli cevapları verdikleri için konunun fazla üzerine gitmedim ama yine de Trabzonlu dostum Zeki Mazlum'u aradım. Bunların hepsi dosyada mevcut, tapelerde mevcut bende de mevcut. Savcılık sorunca bildiklerimi anlattım ama çıktıktan sonra Erdal Sarılar bana o şahsı Abdurrahman Dereli'nin yanında gördüğü o kişinin eski Trabzonsporlu Semavi olabileceğini söyledi.

Daha sonra Sivasspor - Orduspor maçında o dönem Orduspor'da oynayan Abdurrahman Dereli'ye sordum, o da Semavi'nin kendilerine bir milyon dolar teşvik primi teklif ettiğini Trabzonspor yöneticisi Recep Denizer tarafından gönderildiğini söyledi. Bu konu aramızda kalacaktı ama yaşanan olaylar beni bunları açıklamak zorunda bıraktı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.