Ormanda 3 gün kuşburnu ile hayatta kalmış

Ormanda 3 gün kuşburnu ile hayatta kalmış

Erzurum'da kaybolduktan üç gün sonra bulunmuş olan Pınar Unus kuşburnu yiyerek hayatta kalabilmiş. Unus'un ağabeyi Azir Urçar, kardeşinin durumunun iyi olduğunu söyledi.

Erzurum’un Aşkale ilçesine bağlı Koşapınar Mahallesi’nde kaybolduktan üç gün sonra yaylada bitkin halde bulunan Pınar Unus, hastanede tedavi altına alındı.

Pınar Unus’un ağabeyi Azir Urçar, olayla ilgili bilgi verirken “Kuşburnu yiyerek ayakta kalabilmiş. ‘Ayı ve kurt yanıma kadar geldi bana bir şey yapmadı’ dedi. Çok korktuğu için günlerce uyuyamamış” dedi.

Erzurum’un Merkez Aziziye ilçesinde yaşayan Pınar Unus, hafta sonu çocuklarıyla birlikte ailesinin yaşadığı Aşkale ilçesine bağlı Koşapınar köyüne gitti. Pınar Unus, geçen 16 Eylül’de oğlu ile birlikte annesi Engin Urçar’ın yanına gitmek için kayınpederi Müdahir Unus’un evinden ayrıldı. Annesinin evinin önüne geldiğinde Pınar Unus, oğlundan kayınpederinin evinde unuttuğu çantasını getirmesini istedi. Çantayı alıp anneannesinin evine dönen çocuk, annesini burada bulamadı.

Köy içerisinde uzun süre Pınar Unus’u arayan yakınları durumu jandarmaya bildirdi. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Unus’un bulunması için evler, samanlıklar, ahırlar, dağlık arazi, otlak ve sulak alanlar arandı fakat Unus’a ulaşılamadı. İz takip köpekleriyle devam eden aramalarda ekipler, drone desteğiyle arazideki çalışmalarını sürdürdü.

Pınar Unus, kaybolduktan 3 gün sonra köye 8-10 kilometre uzaklıkta Kıblepınarları mevkiinde komşuları tarafından bitkin halde bulundu.

‘AYI VE KURT YANIMA KADAR GELDİ’

Kardeşinin Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığını söyleyen Aziz Urçar, “Hastanede kontrol amaçlı tutuluyor, ciddi bir durumu yok. Çok bunaldığı için nefes almak amaçlı yürümeye başladığını söyledi. Belli bir süre yürüdükten sonra yolunu şaşırmış. Sürekli bir yön bulmak için yürümüş. Her yerde kuşburnu varmış. Bunları yiyerek ayakta kalabilmiş. ‘Ayı ve kurt yanıma kadar geldi bana baktılar ama bir şey yapmadı’ dedi. Çok korktuğu için günlerce uyuyamamış. Bir ağacın altında oturup dinlenmiş. Kardeşimize kavuştuk çok mutluyuz” diye konuştu.

KAYINPEDERİ YEMEK VERDİ

Gelinin bulunduğu akşam büyükbaş hayvanını kesen kayınpederi Müdahir Unus, kavurma ve pilav pişirip köylülere dağıttı. Köy camisinin minaresinden anons ile meydana komşularını toplayan Unus, yaklaşık bin kişiye yemek ikram etti.

Jandarmaya, AFAD’a, belediyeye, komşularına teşekkür eden Müdahir Unus, “Herkes gelinimi bulmak için seferber oldu. Dağlar toprak oldu, biz de kalbur olduk aradık bulduk. Çok mutluyuz. Ben de o mutluluğu yaşamak için ahırdan tosunumu çıkardım komşulara ziyafet için kestim. Herkes bize hakkını helal etsin. Çünkü emeği çok” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.