Olay TV kapandı: Yayınlarımız bir sürü yeri rahatsız etti

Olay TV kapandı: Yayınlarımız bir sürü yeri rahatsız etti

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, Olay TV'nin kapanacağını açıkladı.

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, kanalın kapanacağını söyledi.

Nevşin Mengü'nün sunduğu Ana Haber Bülteni'nde konuşan Sarılar, “Olay TV kapanıyor. Neden? Zannediyorum habercilik anlayışımızla ve yaptığımız yayınlarla birtakım mahfilleri rahatsız ettik” dedi

30 Kasım'da yayına başladıklarını hatırlatan Sarılar, şöyle devam etti:

“Biz haberciliği fabrika ayarlarına döndürme iddiasıyla çıktık. Çünkü Türkiye, müthiş bir kutuplaşmanın içinde, bunu her alanda yaşıyoruz. Siyaseten bu kadar kutuplaşmış bir ülkenin medyası da kutuplaşmıştı. Bir grup iktidar, bir grup muhalefet yapıyordu, gerçekler biraz ortadan kaybolmuştu. Biz yayına başladığımızda tek ölçümüz olacak demiştik: Haber. Eğer haberse her haberi saklamadan, eğmeden, bükmeden, gizlemeden verecektik, verdik, vermeye devam ettik. Ancak bu habercilik anlayışı ve yayınımız zannediyorum bir sürü yeri rahatsız etti.”

olay-tv-3fxu.jpg

Tarafsız bir yayıncılık yaptıklarını belirten Sarılar, “Bizim bu yayıncılık anlayışımız başta ciddi bir kabul görmüştü. Yayınlarımız buna tanıktır, herkese dönüp arşive bakacak, tarafsızlığın ve eşit mesafenin örnekleriyle dolu. Herkese, her siyasi partiye, her inanca, her gruba, her kesime eşit mesafede duracağız dedik” ifadelerini kullandı.

Bütün partilere eşit durduklarını dile getiren Süleyman Sarılar, “Bizim ekranımızda AK Partili, İYİ Partili, CHP'li, TKP'li yöneticiler, siyasetçiler bir araya gelebildi. Çünkü biz kimseyi kavga ettirme derdinde değildik. Geldiler kendi fikirlerini rahatlıkla anlattılar. Böyle bir platform olduk” dedi.

'HÜSEYİN KÖKSAL ORTAKLIĞI SONLANDIRMA KARARI ALDI'

Nevşin Mengü'nün “Olay TV'nin patronu kim o konuda bir kafa karışıklığı oldu. Cavit Çağlar var, Hüseyin Köksal var, anlaşılan bir anlaşmaları var ve o anlaşmanın bozulduğunu mu anlıyoruz bu noktada sorusu üzerine Sarılar, şunları söyledi:

“Olay TV'nin bütün yayın hakları, lisansı Cavit Çağlar'da. Yüzde 100 hissesi onun. Ancak Hüseyin Köksal buraya yeniden yayın hayatına başlaması için bir sermaye koydu ve birlikte yola çıktılar. Şimdi bu ortaklık bitiyor. Hüseyin bey, Cavit beyle ortaklığını sonlandırma kararı aldı. Çünkü bu yayıncılığı daha fazla sürdüremeyeceğimizi anladık.”

'CAVİT ÇAĞLAR İKTİDARDAN BASKI GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ'

Cavit Çağlar'ın iktidardan baskı gördüğünü söylediğini aktaran Sarılar, "Cavit bey, 'Bana iktidardan büyük baskı var. Çok ağır baskı altındayım devam edemeyeceğim' dedi. Hatta kendisine burada hepimizin yerine gelecek ve Olay TV'yi götürecek insanlar listesi sunulduğunu da söyledi. 'Başka bir gazetecilik anlayışı ve başka bir gazeteci kadrosuyla yola devam et baskısı görüyorum' dedi" şeklinde konuştu.

'HÜSEYİN KÖKSAL YENİ BİR ARAYIŞA GİRDİ'

"Şimdi baskılara boyun eğmeyen Hüseyin Köksal yeni bir arayışa girdi" diyen Sarılar, "Olay TV'yi bugün noktalayacağız ama Hüseyin Köksal bu anlayıştaki gazeteciliği devam ettirmek için çeşitli görüşmeler yapıyor, çeşitli platformları deniyor. Dolayısıyla burada çalıştığımız 180 arkadaşımızla birlikte yeni bir mecrada özgür haberciliğe devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

İzleyicilere kendi özgürlükleri için habercileri takip etme çağrısı yapan Sarılar, “Birazdan ekranımız kararacak ama bizi izleyenlere bir şey söylemek istiyorum, bu bizim özgürlüğümüz değil sizin kendi özgürlüğünüz adına sahip çıkmak için, medyada özgür habercileri mutlaka takip etmeliler. Biz izleyicimizle bir yerde buluşacağız, bizi takip edin diyoruz. Birazdan ekranımız kararacak. Bizi siyaha düşürmek için baskı yapanlar utansın, bizim ayıbımız değil bu” dedi.

Olay TV'nin 26 gün yayın yaptığını hatırlatan Süleyman Sarılar ve Nevşin Mengü, izleyicilere teşekkür etti.

Daha sonra çalışanların alkışlarıyla Olay TV ekranı karardı ve yayın hayatı sona erdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.