Öğretmenler bedelliyi erteleyebilecek!

Öğretmenler bedelliyi erteleyebilecek!

Bedelli askerlik için gün sayan öğretmenler 21 günlük süreyi yarı yıl ve yaz tatiline erteletebilecek.

“Yarıyıl ve yaz tatiline erteleme düzenlemesi” öncesinde temel askeri eğitime çağrılan ve kısa süre sonra askere alınacak öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak 21 günlük bedelli askerliklerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı’nın ortak düzenlemesi ile bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyen öğretmenlerin 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatilinde yerine getirebileceği açıklanmıştı. Böylece eğitim-öğretimin aksatılmamasının hedeflendiği belirtilmişti.

İlgili düzenlemenin yürürlüğe girmesinden önce celp dönemi gelen ve temel askerlik eğitimi için çağrılan öğretmenlerin durumu konusunda da yeni bir adım atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Millî Savunma Bakanlığı’yla yaptığı görüşmeler neticesinde, söz konusu düzenleme öncesinde kalan öğretmenlere de erteleme başvurusu imkanı getirildi. Temel askerlik eğitimine çağrılan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak temel askerlik eğitimlerini ilgili planlamaya göre yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.