Mustafa Tuna'dan Gökçek'e: Gelirlerimiz arttı

Mustafa Tuna'dan Gökçek'e: Gelirlerimiz arttı

Ankara yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 'hafriyat' gelirlerinde artış olduğunu söyledi. Eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Tuna'yı 'giderleri gizlemek'le suçladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, görevi devraldığı Melih Gökçek ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tuna, a Haber’e verdiği röportajda, belediyenin hafriyat gelirinin Gökçek döneminde aylık 30 bin lira olduğunu, göreve geldikten sonra ise bu rakamın ortalama 15 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

Tuna sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da “Büyükşehir Belediyemizin gelirleri her geçen gün daha da artıyor. Özellikle hafriyat gelirlerini devraldıktan sonra gözle görünür bir artış söz konusu. Daha önce aylık 30 bin lira olan hafriyat gelirleri inşaat sezonunun yavaşladığı bir dönemde bile aylık 15 milyon liraya ulaştı” ifadelerini kullandı.

‘MUSTAFA TUNA’NIN EN BÜYÜK KURNAZLIĞI’

Tuna’nın açıklamasının ardından Twitter hesabından yanıt veren Gökçek, “Tuna’nın gelir mukayeseleri külliyen yalandır” dedi.  Gökçek “Hafriyat işi dört aydan beri Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu Anket A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Hafriyat paraları Büyükşehir veznesine yatmaktadır. Bu rakam Tuna’nın yalanıdır. Benim öğrendiğime göre Tuna zamanında, dört aylık toplam hasılat tamı tamına 22 milyon 300 bin TL’dir. Yani ortalama aylık 5,5 milyondur. Şimdi, bu hesapta Tuna’nın en büyük kurnazlığı hasılatı yazarken masrafı gizlemesidir. Belediyenin topladığı 22 milyon TL, hafriyatın en yoğun olduğu aylardadır. Önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında bu hasılatın 1/4’ünü bile toplamak zordur. Bir yıllık sürede toplanacak para taş çatlasa 35 milyonu (hadi mübalağa edelim 40 milyonu) ancak bulacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.