Mithat Sancar Avrupa Yeşiller heyetiyle görüştü

Mithat Sancar Avrupa Yeşiller heyetiyle görüştü

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın içinde bulunduğu HDP heyeti, Avrupa Yeşiller heyetiyle yetkilileriyle görüştü.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve Dış İlişkiler Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Feleknas Uca’dan oluşan heyet, Avrupa Yeşiller heyetiyle görüştü.

HDP, Avrupa'daki yeşil partilerinin çatı örgütü olan Avrupa Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Evelyne Huytebroeck, Avrupa Parlamentosu Greens/EFA parlamenteri ile AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Sergey Lagodinsky başkanlığındaki heyetle online bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yayımlayan HDP Basın Bürosu, “Partimize yönelik saldırılar, AİHM Büyük Daire’nin Demirtaş Kararı’nın 9-11 Mart tarihinde Bakanlar Komitesi’nde görüşülmesine dair fikir alış-verişinde bulunulmuştur. Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, AKP iktidarının hukuksuz uygulamalarında Almanya ve AB ülkelerinin de sorumluluğu olduğunun altını çizdi. Görüşmede, Avrupa Yeşilleri heyeti, HDP'ye ve tüm muhalif kesimlere yönelik saldırılara karşı dayanışma içerisinde olacağını ifade ederken AİHM Büyük Daire Demirtaş Kararı’nı yakından takip etmeye devam edeceklerini belirtmişlerdir” diye belirtti.

Etiketler : ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.