Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı: Eylülde telafi eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı: Eylülde telafi eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağının belirleneceğini açıkladı. Selçuk, “Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların eylülde açılmasıyla yarıda kalan eğitimin yoğunlaştırılmış bir programla telafi edileceğini söyledi.

‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ adıyla eğitimcilerle görüşen Bakan Selçuk, uzaktan eğitim döneminde gösterdikleri çabadan dolayı meslektaşlarına teşekkür etti. Bakan Selçuk, Yeşilli ilçesinden Orhan Kesim’in telafi eğitim ile ilgili sorusunu yanıtlarken şunları söyledi: “Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek’ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz.”

AĞLAYAN ÖĞRENCİ İÇİN GERİ DÖNDÜ

Video konferansın bitiminde meslektaşlarıyla vedalaşan Bakan Selçuk, ekranda ağlayan bir öğrenci görünce tekrar yerine döndü. Bakan Selçuk, kendisi ile konuşamayacağını düşündüğü için ağlayan birinci sınıf öğrencisi Derya Göktaş’ı teselli ederek, “Seni biz ağlatır mıyız kuzum, hiç merak etme sen” diyerek yayına yeniden bağlandı. “Sınıfımdaki arkadaşlarımın ve öğretmenimin selamları var. ‘İçimdeki Okul Sesleri’ kitabınızı da çok sevdim” diyen Derya’ya Bakan Selçuk’un yanıtı, “Öğretmenine de arkadaşlarına da çok selam söyle. Seni sevgiyle öpüyorum güzel yavrum benim” oldu.

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.