MHP yine muhalefeti hedef aldı: Bu bir darbe ve kalkışma imasıdır

MHP yine muhalefeti hedef aldı: Bu bir darbe ve kalkışma imasıdır

HDP’yi ‘itlaf edilmesi gereken haşere sürüsü’ ifadeleriyle hedef gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bu kez de CHP üzerinden Millet İttifakı'nı hedef aldı.

Siyasi faaliyetini muhalefeti hedef göstermek üzerine kuran MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, HDP’nin ardından bu kez de CHP üzerinden Millet İttifakı’nı hedef tahtasına oturttu. MHP’li Yalçın, 2021 yılı bütçesi için “Bir sonraki bütçe halkın bütçesi olacak” paylaşımı yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu üzerinden Millet İttifakı’na yönelik darbe girişimi iddiasında bulundu.  Yalçın, geçtiğimiz hafta da haddini aştıklarını söylediği HDP’yi hedef alarak "itlaf edilmesi gereken bir haşere sürüsü" ifadeleriyle hedef almış, HDP Yalçın’ın soykırıma teşvik suçu işlediğini belirterek sert tepki göstermişti.

MHP’li Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, hedef gösterdiği Millet İttifakı’nı toplumu iç çekişmeye sürüklediğini ileri sürerek “Zillet ittifakı; FETÖ’nün başaramadığını, iktidarı bir şekilde devirerek başarmak hevesindedir” ifadelerini kullandı

‘ZİLLET KOALİSYONU’

Yalçın’ın muhalefeti hedef alan açıklaması şöyle:

“Uluslararası aktörler artık oyunu açık oynamakta, Türkiye’deki yerli iş birlikçileri için adres ve mekân göstermektedir. Türkiye’de meşruiyetini millî iradeden alan toplumsal refleksler ve siyasi birlikteliklerin tezahürlerini tersine çevirme görevi, ne yazık ki CHP’ye verilmiştir. CHP de, üstlendiği misyon için diğer küçük ve mikroskobik partileri etrafına toplayıp bir zillet koalisyonu oluşturmuştur. Zillet ittifakı; FETÖ’nün başaramadığını, iktidarı bir şekilde devirerek başarmak hevesindedir.”

‘BU BİR DARBE VE KALKIŞMA İMASI’

“CHP’nin terörizm destekçisi İstanbul İl Başkanı, 2021 bütçesinin Meclisten 316 oyla geçmesinin hemen ardından yaptığı paylaşımda, ‘TBMM’den geçecek olan bir sonraki bütçe halkın bütçesi olacak’ demiştir. Seçimler 2023’te gerçekleşeceğine göre, CHP’li il başkanının 2021 için kamuoyuna verdiği mesaj açıktır. Bu bir darbe ve kalkışma imasıdır.”

‘YAPAY MEŞRUİYET ZEMİNİ’

“CHP ve zillet ittifakı, devlet otoritesine ve millet iradesine karşı adım adım yeni bir yapay meşruiyet zemini oluşturma çabası içine girmiştir. Zillet ittifakı ve destekçilerini, toplumsal barışı dinamitleyerek Türkiye’yi bir iç çekişmenin girdabına sürükleme çabasına girmemeleri konusunda uyarıyoruz.” (ANKA)

Etiketler : , , ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.