Metiner'den Arınç'a: Defterini dürmeyi biliriz

Metiner'den Arınç'a: Defterini dürmeyi biliriz

Mehmet Metiner, Bülent Arınç için 'Erdoğan'ın hatırına katlanıyoruz' dedi.

AK Parti eski İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesinde yayımlanan yazısında, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

Metiner, "Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis’in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz" ifadesini kullandı.

Metiner'in "Reis’in kılıcıyla doğrayan adam!” başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

Seçim zamanında da televizyonlardan birinde kendisini eleştiren herkese ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmuştu. Özellikle AK Parti içinde kendisini eleştiren herkesi “yeni yetme” diyerek aşağılamaktan haz duyan biri. Acayip kindar. Fena halde kibirli. İntikam duyguları ise tahrip edici boyutlarda.  

Hiç unutmam... Milletvekili sıfatımla A Haber’de canlı yayındayım. Davutoğlu’nun Başbakan olduğu hükümette o zat da hükümet sözcüsüydü. Cumhurbaşkanımız/liderimiz Erdoğan Dolmabahçe görüşmesinden sonra oluşan haklı tepkiler dolayısıyla süreci sonlandıran bir duruş sergilemişti. Televizyonda bu meseleyi konuşurken liderimizin bu kararıyla nasıl yerinde bir müdahalede bulunduğunu açıklamaya çalışırken bu zatın basın toplantısındaki açıklamaları girdi araya. 

Dediği şuydu özetle: "Cumhurbaşkanı hükümetimizin politikasına karışamaz. Çözüm süreci hükümetimizin bir politikasıdır. Devam edecektir." Hareketimizin liderine canlı yayında, kamuoyu karşısında, "Sen Cumhurbaşkanlığını yap, hükümet işlerine karışma! Hükümet işleri seni değil bizi ilgilendirir" diyecek kadar haddini aşan bu zatın açıklamalarına siyasi risk alarak şu cevabı vermiştim: "Bu açıklamaları tasvip etmiyorum. Herkes bilsin ki Erdoğan sadece Cumhurbaşkanımız değil Partimizin ve davamızın lideridir. Ne diyorsa odur. Onun dedikleri partimizi de hükümetimizi de bağlar. Başkaca açıklamaları esefle karşılarız."

Şimdi bu zat kalkıyor televizyonlarda ikidir Reis'in arkasına sığınarak Reis'in kılıcıyla bizi doğramaya kalkışıyor! Ne günlere kaldık Yarabbi! Dün Reis'i senin gibilere karşı savunduğumuz için bize düşmandın. Bugün ise Reis üzerinden sürdürüyorsun düşmanlığını.

Ömrümüz bu dava için geçti. İşkenceyse işkence, hapisse hapis. Hakkımızda konuşurken haddini aşma. Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis'in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.