Mersin'de 'Soma' İçin oturma eylemi

Mersin'de 'Soma' İçin oturma eylemi

Mersin'de bir grup eylemci, Manisa’nın Soma İlçesi'nde yaşanan maden kazasını protesto etmek için yürüyüş düzenledi.

Mersin'de bir grup eylemci, Manisa’nın Soma İlçesi'nde yaşanan maden kazasını protesto etmek için yürüyüş düzenledi. Özgür Çocuk Parkı önünde toplanan yaklaşık 250 kişi, ‘Kaza Değil Katliam’ yazılı pankart taşıyarak,

AKP Akdeniz İlçe Binası önüne kadar yürüdü. Mersin Forum AVM önünde toplanan yaklaşık 300 kişi de, Manisa’da yaşanan maden kazasını protesto ederek, AkP Akdeniz ilçe binası önüne kadar yürüyerek diğer grup ile birleşti. Hükumet aleyhinde slogan atan eylemcilerden bazılarının, yüzlerini siyaha boyayarak başlarına baret taktığı görüldü. Soma’da yaşanan maden kazasını katliam olarak değerlendiren grup, hükumeti istifaya çağırarak, kömürler ile yola ‘Kahrolsun AKP’ yazdı. Polisin ilçe binası önünde barikat kurmasına tepki gösteren bazı eylemciler ise, çöp konteynırlarını devirip ateşe verdi. Bir süre eylemlerine devam eden öfkeli grup, parti binası önünde basın açıklaması yaparak yaşanan maden kazasını eleştirdi. Basın açıklamasının ardından bir süre bölgede kalarak slogan atan grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Mersin'de 'Soma' İçin oturma eylemi

Mersin'de 'Soma' İçin oturma eylemi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.