Köy okulları 15 Şubat'ta açılıyor, öğretmenlere aşı şubatta başlıyor

Köy okulları 15 Şubat'ta açılıyor, öğretmenlere aşı şubatta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, köy okullarının tüm kademelerde 15 Şubat'tan itibaren yüz yüze eğitime geçeceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin basın açıklaması düzenledi. Köy okullarını tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açacaklarını belirten Selçuk, bu tarih itibariyle tüm bağımsız anaokullarını da tam zamanlı olarak açacaklarını duyurdu. Selçuk ayrıca öğretmenlerin bu ay içinde korona aşısı programına alınacağını söyledi.

SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM

Selçuk'un okulların durumu ve öğretmenlerin aşılama programına alınmasına ilişkin açıklaması şöyle:

"1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek.

LİSE SINAVI YÜZ YÜZE YAPILACAK

Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.

KARAR VELİLERE BIRAKILACAK

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerin kararına bağlı olacak. Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır.

Farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecektir. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız."

Etiketler : ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.