Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu baronları siyasetçi satın alıyor

Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu baronları siyasetçi satın alıyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, mali aflarla uyuşturucu baronlarının paralarının Türkiye'ye getirildiğini ve kara para aklandığını söyledi.

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hapishanelerinde bir tane uyuşturucu baronu var mı? Yoktur ama garibanlar orada var. Uyuşturucu baronları neden hapse girmez?" sözleri gündem olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polisten gelen açıklama üzerine yeni bir açıklamada bulundu.

Narkotik'in, cezaevlerinde 100 binin üzerinde tutuklu olduğu yanıtı üzerinden Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu "Türkiye'yi uyuşturucu cenneti yaptılar. Bunu yapan da AKP. Uyuşturucu baronlarının paralarının Türkiye'ye getirilmesini aflarla sağlayıp kara parayı aklıyorlar" dedi.

KILIÇDAROĞLU: SORUMA ŞİMDİ DE İLAVE YAPIYORUM

"Uyuşturucu baronları, siyasetçiyi satın alıyor" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, şu açıklamada bulundu:

"Beni şaşırtan şu oldu: ‘Cezaevinde uyuşturucu baronu var mı?' diye sorduğumda polisler üzerinden bir tartışma açıldığı ve ‘Bu konuda Kılıçdaroğlu niye konuştu' bilgisi bana geldi. Uyuşturucu satıcılarını, baronunu yakalayan da polistir. Polis olağanüstü çaba gösteriyor. Ama tutuklamayan, serbest bırakan yargı. ‘Hapishanede bir tane uyuşturucu baronu var mı?' dedim şimdi de ilave de yapıyorum: ‘Baronlar, siyasetçiyi satın alıyor'. Uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti'yi kim bıraktırdı? Polis, yakalamış, teslim etmiş. Zindaşti'yi polis bırakmadı. Onu bırakan yargı. Onun serbest bırakılması için araya giren siyasetçi kim? Bu da biliniyordu. Baronların kara parasını Türkiye'ye getirmek için AKP af çıkarıyor. polis, siyasi baskı olmadığı sürece daha da iyi görev yapacak. Polisleri rahat bıraksınlar uyuşturucu baronu kalmaz."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.