1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu: Sana meydan okuyorum
Kılıçdaroğlu: Sana meydan okuyorum

Kılıçdaroğlu: Sana meydan okuyorum

Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nü eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Yaptığı Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulundu.

Sözlerine Adalet Yürüyüşü ile başlayan CHP lideri şunları söyledi: “Adalet Yürüyüşüyle bir not düştük dünyaya. Adaletin yüceliğini anlatmaya çalıştık. Engel oluruz dediler engel olamadılar, bir kişi başladık, milyonlarla bir toplantıyı gerçekleştirdik. Taş attılar, provokasyon yaptılar, saldırı düzenlediler, ne bir kişi ne 10 binler ne yüzbinler asla provokasyona izin vermedi.”

‘FETÖ’NÜN SİYASI AYAĞI ORTAYA ÇIKSIN DİYE YAPTIK’

Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’neü neden yaptığını ise şöyle anlattı: “Dünyanın en barışçıl eylemini gerçekleştirmenin huzuru içindeyim. Katılan herkese teşekkür ederim. Bu yürüyüşü bu ülkenin hak arayan huzur arayan bu ülkenin mazlumları içini yaptık. Bu yürüyüşü dosyası kapatılan Muhsin Yazıcıoğlu için yaptık. Bu yürüyüşü emeklilikte yaşa takılanlar için yaptık. Bu yürüyüşü hapisteki milletvekilleri için yaptık. Bu yürüyüşü taşeron işçiler için yaptık. Bu yürüyüşü FETÖ’nün darbe girişimine karşı canını veren 249 şehidimiz ve gaziler için yaptık. Bu yürüyüşü şehitler ve gaziler arasında ayrım yapılmasın. Ayrım yapan vatan hainidir demek için yaptık. Bu yürüyüşü gayri meşru ilan ettiğimiz anayasanın dünyaya tanıtılması için yaptık. Bu yürüyüşü liyakat sistemi tekrar Türkiye’ye gelsin diye yaptık. Bu yürüyüşü soruları çalınan KPSS ve diğer sınav mağdurları için yaptık. Bu yürüyüşü can ve mal güvenliği olmayan iş dünyası için yaptık. Bu yürüyüşü FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın diye yaptık.”

‘YAĞMURDA GÜNEŞTE YÜRÜDÜM’

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yağmurda güneşte siste yürüdüm. Niçin yürüdüm? Adalet için yürüdüm. Yeryüzüne gönderilen bütün peygamberler adalet için yürümüştür. Biz de onların izinde yürüdük. Ülkeyi yöneten dedi ki “adalet sokakta aranmaz. E sokakta demokrasi aranıyor. Adalet olmazsa devlet mi olur? Neden milyonlar yürüdü meydanlara geldi? Adalete susamış bir toplumun görüntüsüdür o… Bu ülkede adalet var diyemiyorlar.”

‘SARAY’IN 15 TEMMUZ’UNDAN ÖRNEK VERİYORUM’

Yargının bağımsız olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: “Sarayın 15 Temmuz’undan garip bir örnek vermek istiyorum. Can Dündar ve Erdem Gül’ün davası görüşülür bir süre sonra TBMM’ye Sakarya milletvekilimiz Engin Özkoç’la ilgili fezleke gelir. 12 tane delil. Niçin o davaya katıldın slogan attın diye? Engin Özkoç orada mı değil. Nasıl oluyor da 12 sahte delil hazırlıyorsunuz. Nerede Engin Özkoç Sakarya’da. Sarayın savcısı cumhuriyetin savcısı olamaz.”

‘O ZAMAN KAPATIN MUHALEFETİ’

İktidarın muhalefeti engellemeye çalıştığını belirten Kılıçdaroğlu, “O zaman kapatın muhalefeti hiç konuşmayalım” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise şöyle seslendi: “Ben bu zata açıkça meydan okuyorum. Cesaretin varsa, korkak değilsen, vandal değilsen, ödlek değilsen, senin istediğin kanalda, havuz medyanda gel birlikte 15 Temmuz’u tartışalım” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum