Kayyum yönetimindeki ilk Zaman yayınlandı

Kayyum yönetimindeki ilk Zaman yayınlandı

Zaman gazetesine kayyum atanması ve eski yöneticilerin görevden uzaklaştırılmasının ardından, yeni yönetimin yayınladığı ilk gazete bugün bayilere çıktı.

Kayyum yönetimindeki Zaman gazetesinin ilk sayısı bugün yayınlandı. Üçüncü köprü haberini ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı manşete taşıyan kayyum yönetimindeki Zaman gazetesi, "Köprüde Tarihi Heyecan" sözleriyle üçüncü köprü için bugün yapılacak töreni manşetine taşıdı.

Manşet haberde ayrıca "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla üçüncü köprünün son tabliyesi bugün yerleştiriliyor" üst başlığı kullanıldı.

Manşetin sol tarafındaki sütunda da yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 8 Mart nedeniyle yapacağı resepsiyona yer verildi.

Başbakan Davutoğlu'nun İran gezisi ise birinci sayfanın alt kısmında yer buldu.

Gazete logosunun üstündeki sürmanşet alanında muhalefetteki MHP ve CHP liderlerinin dünkü demeçlerine yer verilirken, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yönelik eleştirilerine ilişkin haberin anonsundaki anlatım bozukluğu dikkat çekti. Bu haberin başlığının da tashihli (harf hatalı) olduğu görüldü.

Gazetenin, kayyum atamasının ardından kapatılan internet sitesinde ise "En kısa sürede daha tarafsız hizmet vereceğiz" yazılı bir açıklama konulması dikkat çekti.

s-054.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.